رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸ | کد خبر : 52652
 • جرزنی سیاسی خاندان هاشمی‌ با ادعای تقلب

  به گزارش وعده صادق ،اتهام تقلب در انتخابات سال ۸۸ که ضدانقلاب را به خیابان‌ها کشاند و موجب بحران آفرینی سیاسی ۸ ماهه شد توسط برخی از افراد مطرح شد که یکی از آن‌ها عفت مرعشی، همسر هاشمی رفسنجانی بود.

  وی پس از اینکه رای خود را به صندوق انتخابات ریخت، خطاب به خبرنگاران و حضار گفت که اگر کاندیدای مورد نظر او انتخاب نشود به معنای تقلب در انتخابات است و مردم را تشویق به حضور در خیابان‌ها کرد.

  اما به نظر می‌رسد که این رویه همیشگی خاندان هاشمی است که هر جا نتیجه انتخابات را به سود خود نمی‌بینند شائبه تقلب را مطرح می‌کنند.

  چندی پیش نیز فاطمه هاشمی، دختر هاشمی رفسنجانی در یادداشتی که برای روزنامه ایران به مناسبت سالگرد پیروزی حسن روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نوشت دوباره ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد اما اینبار بیان داشت که تقلب انتخابات سال ۹۲ را تهدید می‌کرده است. وی دراین‌باره نوشت:‌ «روز رأی‌گیری تندروها مطمئن شدند که قافیه را باخته‌اند و تلاش شد در شمارش آرا و اعلام نتیجه انتخابات را به دور دوم بیندازند که با مراقبت افرادی مؤمن و دلسوز به نتیجه نرسید. دکتر روحانی رئیس جمهور شد و تندروها خواب چنین روزی را هم نمی‌دیدند. ولی مسئولان و جامعه فهمیدند که آرای مردم چیست؟ و چه می‌خواهند؟ مردم با رأی خود نشان دهند به دنبال تغییر اساسی و اصولی هستند

  جالب اینجاست که درمورد انتخابات سال ۹۲ فاطمه هاشمی اظهار می‌دارد که اگر دلسوزان مراقب نبودند، تقلب صورت می‌گرفت. اما وی نگفته است که این دلسوزان در انتخابات سال ۸۸ و سال ۸۴ که خانواده هاشمی در آن شکست خوردند و مدعی تقلب هستند کجا بودند که از آرای آنان محافظت نکردند؟

  اما این تمام ماجرای اتهام‌زنی برای تقلب در انتخابات نبود. اخیرا فائزه هاشمی دیگر دختر هاشمی رفسنجانی طی یک مصاحبه‌ای شائبه‌های جابه‌جایی رای در انتخابات را دوباره مطرح کرده است.

  وی درباره شائبه تقلب در انتخابات مجلس پنجم اینگونه می‌گوید: « بابای من معتقد است تو نماینده اول در مجلس پنجم بودی، ولی دوم خواندنت. ولی من واقعا استدلالی ندارم که بگویم من اول بودم! مادرم می‌گوید آمدن بابات را دیدند که اجازه بدهید فائزه نفر دوم اعلام بشود. بابا اصلا رد می‌کند، می‌گوید اصلا چنین چیزی نیست…. ولی مامان زیر بار نمی‌رود و می‌گوید نه، آمدند راضی‌اش کردند که بگو، اجازه بده که فائزه نفر دوم باشد.»

  نمونه‌ای از استدلال خانواده هاشمی درباره تقلب در جمهوری اسلامی ایران

  فائزه هاشمی می‌افزاید:‌«انتخابات سال ٨۴ را خودِ دوستان اصلاح‌طلب توی وزارت کشور اعلام کردند انتخابات از دست ما خارج است و ما اصلا نقشی در انتخابات نداریم! انگلیس بودم. به بابام زنگ زدم که من بیام کمک کنم برای انتخابات؟ گفت: نه تو همان‌جا باشی بهتره! تو کنار ما نباشی امن‌تر هستیم! آن موقع توی سیاست هم نبودم، دنبال هم نمی‌کردم.»

  اشاره فائزه هاشمی به سخنان پدرش است که پس از پیروزی احمدی نژاد در تیرماه ۱۳۸۴ طی مصاحبه‌ای با القای تردید درباره نتیجه انتخابات و دستکاری آرای مردم به ایجاد تشکیک در جامعه دامن زد و با صدور بیانیه‌ای تفرقه‌انگیز، انتخاباتی که همفکران وی برگزار کرده بودند را زیر سوال برد. هاشمی در دیدار با حزب اراده ملت ادعای تقلب در انتخابات ۸۴ را تکرار کرد و در این دیدار گفت حتی مرحله دوم، استاندارها- که همه اصلاح‌طلب بودند- کار را به کلی رها کردند، اصلا کاری نداشتند که چه چیزی در صندوق‌های رای اتفاق بیفتد؛ او مدعی شد: «هرچه خواستند در صندوق ریختند و هر چه خواستند خواندند.»

  برادر وی محمد هاشمی نیز چند سال بعد طی مصاحبه‌ای انتخابات را مخدوش دانست: «من معتقدم از ابزار غیر رایی استفاده شد، حال اسمش را هر چه می‌خواهید بگذارید من دست کاری در آرا، تعویض رای و استفاده از امکانات دولتی در انتخابات را ابزار غیر رایی می‌دانم اگر شما کشوری را به من نشان دهید که در دو دوره انتخابات رای هفت میلیونی به هفده میلیون و رای بیست میلیونی به ده میلیون تبدیل شده باشد من حرف شما را می‌پذیرم.»

  با این اوصاف به نظر می‌رسد ادعای نسنجیده هاشمی‌ها در مورد تقلب در انتخابات به عنوان رویه همیشگی این خانواده در مقابل شکست‌های انتخاباتی کاربرد دارد. اما با توجه به اینکه این ادعا همواره مطرح می‌شود تقریبا به یک حربه نخ‌نماشده‌ای تبدیل شده است که نمی‌تواند کسی را قانع کند./مشرق

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار