رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۹ | کد خبر : 52743
 • جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی کاروان‌های تروریست‌ها را هدف قرار نمی‌دهند

  “حسن عبدالهادی” مسؤول رسانه‌ای گردان‌های سید الشهدای عراق در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم پیشروی نیروهای عراقی به سمت شهر موصل را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و در این باره گفت: روز شنبه ساعت ۷ صبح نیروهای داوطلب مردمی که در منطقه “القیاره” تجمع کرده بودند عملیات خود را آغاز کرده و با فرماندهی کل نیروهای مسلح پیمان بستند که مناطق موجود در غرب موصل را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند. دبیر کل گردان‌های سید الشهداء نیز در کنار ابو مهدی المهندس فرمانده نیروهای حشد الشعبی و هادی العامری  حضور یافت و بر نحوه پیشروی نیروها نظارت کردند.

  وی ادامه داد: هدف  اصلی حشد الشعبی در این عملیات قطع راه ارتباطی و پشتیبانی تروریست‌ها میان عراق و سوریه است. به لطف خدا نیروهای داوطلب مردمی در اولین روز عملیات موفق شدند بیش از ۳۵ کیلومتر به سوی اهداف از پیش تعیین شده پیشروی کنند. نیروهای ما وارد موصل نخواهند شد و تنها ماموریت حشد الشعبی قطع مسیر ارتباطی و امداد رسانی تروریست‌ها میان عراق و سوریه است.

  او همچنین گفت: منطقه عملیات حشد الشعبی میان شهر الرقه در سوریه و موصل است و شامل مناطقی همچون تلعفر و القیاره است. نیروهای ما از القیاره به سمت منطقه “الملحلبیه” حرکت کردند و مناطق مختلفی همچون “الجایب” و “سن الذبان” و “عین الجحش” را آزاد کردند. پیشروی همچنان ادامه دارد و داعشی‌ها مقاومتی نمی‌کنند، تنها مسئله‌ای که نیروهای حشد الشعبی با آن روبرو هستند خانه‌های بمب گذاری شده هستند که نیروهای مهندسی در حال خنثی سازی آنان هستند.

  حسن عبدالهادی تاکید کرد: در مناطق عملیات ارتش و پلیس فدرال تروریست‌ها سعی در تقویت نیروهای خود دارند اما نیروهای آنان حتی در مرکز شهر نیز اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند، ارتش و پلیس فدرال پیشروی خود در محورهای “حمدانیه” و “تلکیف” و محورهای دیگر را ادامه می‌دهند. محورهای عملیاتی نیروهای پیشمرگه متاسفانه به دلیل سوء تدبیر فرماندهی این نیروها با ضعف در پیشروی روبرو هستند. آنها نیاز به تاکتیک‌های قدرتمندتری دارند و متاسفانه بیش از حد به نیروهای ائتلاف بین‌المللی تکیه کرده‌اند.

  او توضیح داد: در محورهای دیگر پیشروی نیروهای عراقی چشمگیر است و تعداد زیادی از تروریست‌های داعش کشته شده‌اند، چندین منطقه در حمدانیه، بطله، تلکیف، شورا و مناطق دیگر با موفقیت آزاد شدند. جنگنده‌های ارتش به خوبی از نیروهای عراق پشتیبانی می‌کنند و پلیس فدرال پیشروی چشمگیری به سمت موصل داشته است. تا رسیدن به شهر موصل و وارد شدن به آن زمان زیادی باقی نمانده است.

  مسؤول رسانه‌ای گردان‌های سید الشهدا در خصوص تعداد نیروهای حشد الشعبی شرکت کننده در عملیات آزادسازی موصل گفت: اطلاع دقیقی از تعداد نیروهای حشد الشعبی که در عملیات مشارکت کرده‌اند ندارم اما گمان می‌کنیم در حدود ۵۰ هزار نیرو در منطقه عملیاتی موصل قرار دارند، این یک آمار دقیق نیست.

  وی در خصوص حملات جنگنده‌های ائتلاف به رهبری آمریکا به مواضع تروریست‌ها در موصل گفت: نیروهای ائتلاف بین‌المللی کاروان‌های تروریست‌ها که از موصل خارج می‌شوند و یا از رقه وارد موصل می‌شوند را هدف قرار نمی‌دهند، حملاتشان به مواضع تروریست‌ها تاثیر گذار نیست و تنها می‌خواهند حضور و مشارکت خود در عملیات را اثبات کنند. عراقی‌ها به ارتش، پلیس فدرال، نیروهای مبارزه با تروریسم و حشد الشعبی تکیه دارند.

  او همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس اطلاعاتی که از نیروهایمان به دست آوردم تعدادی از خانواده‌های آواره به  نیروهای حشد الشعبی پناه آورده‌اند و در مناطق مختلف برخی از مردم به پیشواز این نیروها می‌روند و از رفتار داعشی‌ها با خانواده‌هایشان شکایت می‌کنند. به لطف خدا حشد الشعبی، ارتش و پلیس فدرال تمام تلاش خود را برای موفقیت عملیات به کار می‌بندند.

  این فرمانده عراقی در پایان گفت: داعشی‌ها چندین حلقه چاه نفت و انبارهای گوگرد را آتش زدند تا با ایجاد دود شدید پیشروی نیروهای عراقی را با مشکل روبرو کنند اما به لطف خدا پیشروی همچنان ادامه دارد و نیروهای مهندسی پل‌هایی را که داعشی‌ها منفجر کرده بودند، بازسازی کردند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار