رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۴ | کد خبر : 52759
 • پور محمدی : اتاق های داوری مشترک تجاری میان ایران و عراق تشکیل می شود

  حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی که رئیس قوه قضاییه را در سفر به عراق همراهی می کند، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت، در دیدار با حیدر الزاملی، وزیر دادگستری عراق، بطور مفصل در خصوص ضرورت تشکیل این اتاق تجاری مشترک صحبت کرده است.
  وی با اشاره به حجم روابط تجاری دو کشور و روند صعودی این مبادلات و همچنین به موازات آن افزایش تبادل مسافر میان دو کشور که در سال گذشته بالغ بر تردد ۵ میلیون نفر میان دو کشور بوده است، افزود ضرورت ایجاب می کند که برای حل اختلافات و مشکلات میان طرفین بویژه در بخش قراردادهای تجاری، اتاق مشترک داوری تشکیل شود و ما صحبت های اولیه را در این خصوص انجام دادیم.
  وی گفت که تفاهم های اولیه برای ایجاد این اتاق های مشترک حاصل شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی آن باشیم و جزییات آن را با توافق های بیشتر در آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.
  حجت الاسلام والمسلمین پور محمدی در بخش دیگری از گفت وگو با ایرنا، از زائران ایرانی اربعین امسال خواست بدون ویزا وارد عراق نشوند و گفت که زائران قوانین و مقررات عراق را رعایت کنند.
  وی با اشاره به قوانین بسیار سخت قضایی در خصوص ورود غیر قانونی به خاک عراق ، تاکید کرد ، دراین خصوص احکام بسیار سنگینی درعراق وجود دارد.
  وزیر دادگستری در خصوص بحث تبادل مجرمان نیز گفت که در سال های گذشته تعدادی از محکومان ورود غیر مجاز را در زندان های عراق داشتیم که با پیگیری های بعمل آمده به کشور انتقال یافته و دوران محکومیت خود را در ایران طی می کنند.
  وی افزود همچنین در چند مقطع نیز از ریاست جمهوری عراق برای محکومان عفو گرفتیم و هم اکنون کمتر از ۹۰ نفر در زندان های کردستان عراق داریم که در حال پیگیری انتقال آنان به ایران هستیم.
  پور محمدی در همین خصوص گفت که کمتر از ۴۰ نفر نیز در شهرهای مرکزی عراق دستگیر شده اند که بعد از تعیین تکلیف پرونده های آنان از سوی مراجع قضایی عراق، کار انتقال آنان به ایران را دنبال خواهیم کرد.
  وزیر دادگستری کشورمان عصر شنبه همراه رئیس قوه قضاییه و هیات عالی قضایی همراه وی وارد بغداد شد.
  در جریان سفر آیت الله آملی لاریجانی به عراق ، دو کشور روز یکشنبه یک یادداشت تفاهم همکاری های قضایی امضاء کردند.
  شبک **خاورم*۳*۳۵۳*۱۷۷۰* ۱۹۱۷**انتشار دهنده :سید محمد باقرنوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار