رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۸ | کد خبر : 52771
 • هشدار یونیسف در مورد آلودگی هوا / ۳۰۰میلیون کودک در جهان در معرض خطر مرگ قرار دارند


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری رویترز از اسلو ، در این گزارش آمده است : این کودکان در مناطقی زندگی می کنند که میزان آلودگی هوا در این مناطق بالاترین سطح تعریف شده یونیسف یعنی ۶ برابر استانداردهای سازمان بهداشت جهانی است.
  این گزارش بیانگر این است که از هر هفت کودک در جهان عمدتا در آسیای جنوبی یک نفر در معرض هوای بسیار آلوده قرار دارد و بدن در حال رشد آنان در آسیب پذیرترین وضعیت هستند.
  از این مجموع ۲۲۰ میلیون نفر آنها در آسیای جنوبی زندگی می کنند. این مناطق به کمک تصاویر ماهواره ای توسعه یافته توسط ناسا تعیین شده است.
  آنتونی لیک مدیر اجرایی یونیسف گفته است که آلودگی هوا عامل عمده کمک کننده به مرگ حدود ۶۰۰ هزار کودک زیر پنج سال است .
  وی در بیانیه ای گفته است : آلاینده ها نه تنها به ریه های در حال رشد کودکان لطمه می زنند بلکه آنها در واقع می توانند از موانع موجود برای راهیابی به گردش خون در مغز گذشته و به رشد مغز آسیب دائمی زده و لذا آینده کودکان را تهدید کند. ‘
  نیکلاس ریس متخصص تجزیه و تحلیل جوی و اقتصادی که این گزارش را نوشته به رویترز گفت : آلودگی هوا بیش از همه بر کودکان فقیر لطمه می زند. ‘
  سازمان جهانی بهداشت بر آورد می کند که آلودگی هوا در فضای باز در سال ۲۰۱۲ حدود ۷/ ۳ میلیون نفر از جمله ۱۲۷ هزار کودک زیر پنج سال را کشته است. کارخانه ها ، نیروگاه های برق و خودروهای دارای سوخت های فسیلی ، گردو عبار و سوحت پسماندها در بین منابع مهم آلاینده هستند.
  آلودگی در فضای بسته که ناشی از سوخت ذغال یا هیزم در اجاق های خوراکپزی مورد استفاده در منازل کشورهای در حال توسعه است ، حتی جان افراد بیشتری را گرفته و ۳ / ۴ میلیون نفر براثر این الودگی مرده اند که ۵۳۱ هزار نفر آنان کودک زیر پنج سال بودند.
  یونیسف از نشست تحت رهبری سازمان ملل در مغرب خواسته است در چرخش از سوخت های فسیلی به انرژی های پاک تر نظیر انرژی بادی یا خورسیدی ، بهبود دسترسی کودکان به مراقبت های بهداشتی و محدود کردن در معرض آلودگی هوا قرار گرفتن کودکان شتاب به خرج داده و کار نظارت بر هوا را تشدید کنند.
  شبک ** ۱۴۰۳ **۱۹۱۷**مترجم :علی روشندل**انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار