رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲ | کد خبر : 52812
 • اسکورت بیش از ۱۰ هزار کشتی تجاری توسط نیروی دریایی ارتش

  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: اسکورت بیش از ۱۰ هزار کشتی تجاری در راستای حراست از چرخه اقتصادی کشور توسط نیروی دریایی ارتش صورت گرفته است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا ، امیر دریادار حبیب الله سیاری در افتتاحیه چهاردهمین دوره هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر که با حضور  رئیس  هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، مشاور عالی فرمانده کل آجا، امیر معاون تربیت وآموزش نداجا،  فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی ،برگزار شد، با بیان اینکه یک سوم از کشور ما که دریایی محسوب می شود از مرزهای آبی تشکیل شده است، اظهار کرد:   مهم ترین این مرزهای آبی، سواحل مکران در جنوب شرقی کشور است، به دلیل آن که  به صورت مستقیم به آب های آزاد دسترسی دارد.

  وی افزود: در صورتی که به این سواحل رسیدگی بیشتری شود با توسعه آن مشکلاتی مانند بیکاری و کمبود آب برطرف می شود  و نعمت و برکات دریا به سمت کشور سرازیر می شود.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش یکی از دلایل دور نگه داشتن کشور ما را از سوحل دریا توسط استکبار در رژیم گذشته دانست و گفت: در نظریه جدید بازگشت به دریا، نیروی دریایی ارتش با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مد ظله العالی  پیشرو در این امر بسیار مهم است.

  سیاری تصریح کرد: توسعه صنعت توریسم و  جذب گردشگر، بهره گیری از انرژی های نو توسعه صنایع غذایی  و… با توسعه شهرهای ساحلی  امکان پذیر است.

  وی خاطر نشان کرد: نیروی دریایی ارتش در راستای کمک به توسعه سواحل مکران  ماه گذشته یک هیئت ۱۲۰ نفره از خیرین مدرسه ساز را به مناطق دعوت کرد و طی بازدیدی که از مناطق به عمل آمد پیش بینی شد تعداد ۱۳۰ باب مدرسه توسط این خیرین در سواحل مکران بنا شود و در همین مدت کوتاه نیز قراداد ساخت ۸۰ واحد آن با آموزش و پروش  نهایی شده است.

  فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: این  موضوع نشان دهنده حضور همه جانبه نیروی دریایی ارتش در راستای توسعه سواحل جنوب شرق کشور است.

  سیاری در ادامه با اشاره به جنگ ۸ ساله رژیم عراق علیه ایران گفت: یکی از دلایل تهاجم وحشیانه صدام به خاک کشورمان دسترسی آزادانه به دریا و آب های آزاد بود که با دفاع جانانه مردم کشورمان مواجه شد.

  وی اضافه کرد: برخی از افراد کم اطلاع به اشتباه اعلام می کنند که ما در ابتدای جنگ و به خصوص در سال اول جنگ غافل گیر شدیم و یا پیروزی نداشتیم در حالی که  جلوگیری از پیشروی دشمن خود یک پیروزی است.

  فرمانده نیروی دریایی اظهار کرد: وفتی نیروی زمینی جلوی پیشروی دشمن را می گیرد، یا نیروی هوایی در نخستین روزهای جنگ پایگاه های عراق را بمباران می کند و یا نیروی دریای حماسه خرمشهر را به وجود می آورد و  در ۶۷ روز جنگ نیروی دریایی بعثی را نابود می کند هر کدامشان یک پیروزی بزرگ محسوب می شود.

  سیاری افزود:  اسکورت بیش از ۱۰  هزار کشتی تجاری در راستای حراست از چرخه اقتصادی کشور، شکست کامل نیروی دریایی عراق در ۶۷ روز ، حفظ مرزهای آبی و جزایر کشورمان، تامین امنیت سواحل، ممانعت از قطع صادرات نفت و حفظ منابع و منافع کشورمان در آب های آزاد و بین المللی بر این نکته تاکید دارد که نیروی دریایی یک نیروی نظامی صرف نیست بلکه علاوه بر ایجاد امنیت یک نیروی مهم در حفظ چرخه اقتصادی کشور در آب های آزاد همراه با انتقال پیام صلح و دوستی و توسعه روابط بین المللی کشورمان با تمام  نقاط دنیا است.

  وی تصریح کرد: در این راستا می توان به میزبانی از ناو گروه های کشورهای  روسیه و ایتالیا و همچنین  اعزام ناوگروه های ایرانی به کشور آذربایجان در دریای خزر، کشور تانزانیا در افریقا و کراچی  در پاکستان اشاره کرد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، دوره های معارف جنگ صیاد شیرازی با هدف انتقال دانش و تجربیات فرماندهان جنگ تحمیلی به دانشجویان و کارکنان جوان همه ساله برگزار می شود.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار