• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵ | کد خبر : 52825
 • "نظر منفی" فراکسیون‌های ولایت، مستقلین و امید نسبت به "دانش‌آشتیانی"

  محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اشاره به ۳ گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت‌خانه‌های‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش اظهار داشت: تغییر در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد بالاجبار باید انجام می‌شد ولی ۲ وزارخانه آموزش و پرورش و ورزش و جوانان نیازمند حمایت بودند.

  وی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان در این مدت به‌نوعی مغضوب و دور از دولت افتاده بود که بودجه آنچنانی نیز برای آن تامین نمی‌شد، افزود: همچنین مطالبات مردم، رسانه‌ها و مجلس به گودرزی وزیر سابق ورزش فشار زیادی آورده بود.

  عضو کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: با تغییر وزیر ورزش و جوانان و با وجود مشکلات بودجه‌ای تغییر خاصی در این وزارتخانه ایجاد نمی‌شود، مگر اینکه با نزدیک‌بودن تفکرات سلطانی‌فر به رئیس‌جمهور بتوان تغییراتی ایجاد کرد.

  وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش شرایط بدتری داشته و نیازمند بودجه کلانی است که به‌صورت ریشه‌ای و ساختاری مسائل و مشکلات حل شود، گفت: وزارت آموزش و پرورش نیازمند تحول اساسی است. با وجود اینکه طرح تحول بنیادین تصویب شده ولی هنوز اتفاق بزرگی در این حوزه رخ نداده است چراکه اجرای این طرح نیازمندِ بودجه کلانی است.

  پورمختار خاطرنشان کرد: درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از حیث سابقه، تجربه، توانمندی و کارآمدی سه فراکسیون ولایت، مستقلین و امید نظر منفی داشته و نسبت به این انتخاب معترض هستند. درباره ۲ وزارتخانه ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد نظر مثبت به نفرات معرفی شده وجود دارد ولی نیازمند تشریح برنامه‌ها توسط وزرای پیشنهادی در مجلس بوده چراکه برنامه‌های اعلام شده کلی است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار