رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۸ | کد خبر : 52864
 • لاوروف: معارضان تحت الحمایه غرب همدست تروریست ها در حلب شده اند


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایرنا، لاوروف روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با یوآنس کاسولیدیس وزیر امور خارجه قبرس گفت: شرکای غربی بارها از جنگجویان محاصره شده در نواحی شرقی حلب حمایت کرده و چنین وانمود می کردند که در این منطقه حداکثر ۳۰۰ جنگجوی جبهه النصره قرار دارند و چند هزار نفر بقیه معارضان میانه رو هستند.
  وی افزود: این در حالی است که بارها ارزیابی خود را از گروه های جنگجو در منطقه اعلام کرده و گفتیم که این گروهها مستقیم از جبهه النصره دنباله روی و اطاعت می کنند.
  لاوروف ادامه داد: اکنون که استفان دی میستورا (نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سوریه) و برخی رسانه های غربی آشکارا اعلام می کنند، گروه جبهه النصره به مواضع ارتش سوریه حمله می کند، نشانه این واقعیت است که ابعاد حمله ها به قدری گسترش یافته که نادیده گرفتن اعمال جنگی افراط گرایان ناممکن است.
  وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: رسانه های غربی اذعان می کنند که در راس جنگجویان در حلب جبهه النصره قرار گرفته است، زیرا ۳۰۰ جنگجو آنگونه که ادعا می کردند، نمی تواند حمله هایی به این گستردگی انجام داده و تاسیسات غیرنظامی را هدف قرار دهد.
  وی افزود: این وضعیت بار دیگر آشکارا نشان می دهد، جنگجویانی که در حلب حضور دارند، خواسته یا ناخواسته همدستان جبهه النصره هستند و اگر مستقیم هم در اعمال جنگی شرکت نمی کنند در هر صورت با این گروه تروریستی همکاری می کنند.
  وزیر خارجه روسیه گفت: باز هم از شرکای غربی و بازیگران منطقه ای دارای نفوذ و تماس با گروههای معارض مسلح می خواهیم آنها را به ترک حلب و جدا شدن از جبهه النصره تشویق کنند تا بتوانیم اقدام های خود را برای مبارزه با تروریسم متمرکز کنیم.
  وی افزود: اگر جداسازی تحقق نیابد، گروههای معارض همدست جبهه النصره محسوب خواهند شد و مطابق تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل قانونی زیر هدف قرار خواهند گرفت. امیدوارم وقفه دو هفته ای پرواز هواپیماهای روسی و سوری برای تفکیک معارضان مسلح از تروریست ها کافی باشد و اگر چنین اقدامی صورت نگیرد، ارزیابی های گذشته ما باید اصلاح شود.
  وی ادامه داد: پیشتر می گفتیم آمریکا و متحدانش نمی توانند یا نمی خواهند معارضان میانه رو از جبهه النصره جدا شوند، ولی اکنون می توان با صراحت گفت که نمی خواهند این عمل صورت گیرد که با توجه به این مساله گفت وگوهای ما با طرف آمریکایی از جمله در کانال نظامی ادامه دارد و مذاکرات بسیار جدی است.
  وزیر خارجه روسیه در پایان گفت: بازی کردن با تروریست ها و تلاش برای استفاده از آنها برای رسیدن به اهداف خاص، هیچگاه فرجام خوبی نداشته، زیرا در نهایت همین تروریست ها لوله تفنگ خود را به سوی افرادی برمی گردانند که سعی داشتند آنها را تربیت کنند که طرف آمریکایی بهتر از این مساله آگاه است.
  اروپام*۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار