• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۶ | کد خبر : 52908
 • سکوت مدعیان دموکراسی دربرابر کشتار یمن بیانگر عمق تنزل اخلاق سیاست جهانی است

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه مجلس خبرگزاری فارس، «سورن اسپرسن» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان دانمارک امروز (دوشنبه ۱۰ آبان ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

  وی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه ارتباطات سیاسی و اقتصادی میان دو کشور گفت: در فضای جدید فرصت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی به وجود آمده که می‌توان از آن در راستای رشد و گسترش مناسبات فیمابین بهره برد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور به تحکیم و تقویت مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و دانمارک کمک می‌کند.

  لاریجانی در ادامه با اشاره به بحران‌های موجود در منطقه تصریح کرد: در دهه‌های اخیر تروریسم رشد کمی و کیفی زیادی داشته که منجر به ایجاد بحران مزمن ناامنی در منطقه شده لذا ضروری است همه کشورها با نگاهی واقع‌بینانه و عملی و به دور از شعار و ادعا برای برخورد با معضل تروریسم اقدام کنند.

  وی با ابراز تأسف از فاجعه انسانی در یمن و سکوت مجامع بین‌المللی خاطرنشان کرد: ادعای کشورهایی که کمترین حد دموکراسی را در تاریخ‌ خود نداشته همچنین کشتار زنان و کودکان در یمن و سکوت کشورهای مدعی دموکراسی نشان دهنده برخورد دوگانه با مسائل حقوق بشری و عمق تنزل اخلاق در عرصه سیاست جهانی است.

  رئیس قوه مقننه افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است با جنگ و خونریزی نمی‌توان در کشوری دموکراسی برقرار کرد و حضور نیروهای خارجی در منطقه و اطلاعات غلط و نادرست برخی کشورها از شرایط منطقه باعث گسترش تروریسم شده است.

  لاریجانی در همین راستا بر لزوم تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه‌ برای پایان دادن به بحران و برقراری ثبات تأکید و خاطرنشان کرد: تعامل و گفت‌وگوهای سازنده میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در بخش توسعه مراودات اقتصادی و رفع موانع بانکی و مباحث امنیتی مانند مبارزه با مواد مخدر حائز اهمیت است.

  در این دیدار «سورن اسپرسن» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات اقتصادی میان دو کشور گفت: انجام گفتگوها و رفت و آمدهای مقامات سیاسی، پارلمانی و فعالان بخش اقتصادی دانمارک نشان از عزم جدی مسئولان دولتی و پارلمانی دانمارک جهت رشد و توسعه هر چه بیشتر ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران می باشد.

  رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان دانمارک، جمهوری اسلامی ایران را کشور مهمی در منطقه خواند و نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به مبارزه با تروریسم و حل سیاسی بحران‌های منطقه‌ای را مورد توجه قرار داد  و افزود: دولت و پارلمان دانمارک از هرگونه همکاری در بخش مبارزه با مواد مخدر و تروریسم و تبادل تجربیات در عرصه‌های گوناگون مانند پذیرش مهاجرین استقبال می‌کند.

  سورن اسپرسن در پایان بر گفت‌وگو و رایزنی‌های مستمر میان اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران در عرصه مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و برقراری ثبات و امنیت در منطقه تأکید کرد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار