• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۹ | کد خبر : 52928
 • استقبال حماس از انتخاب رییس جمهوری جدید لبنان


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، علی برکه نماینده حماس در لبنان با صدور بیانیه ای گفت: امیدواریم رییس جمهوری جدید لبنان، این کشور را به ساحل امن، آرامش و شکوفایی رهبری کند.
  وی همچنین برعلاقه مندی حماس به آشتی داخلی در لبنان و ایجاد بهترین روابط میان ملت های لبنان و فلسطین تاکید کرد.
  نمایند حماس خاطرنشان کرد که ما قدرت و اقتدار لبنان را باعث تقویت مساله فلسطین می دانیم و از این رو بر حمایت خود از یکپارچگی، امنیت و ثبات این کشور تاکید می کنیم.
  وی خواستار ادامه حمایت از ملت و آرمان فلسطین در محافل عربی و بین المللی و نیز تقویت پایداری این ملت تا تحقق اهداف و آرمان هایش از جمله آزادی سرزمین فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود شد.
  این مقام فلسطینی میشل عون را به ارزیابی جامع وضعیت سیاسی، انسانی، اجتماعی، حقوقی و امنیتی فلسطینیان در لبنان و رسیدگی در جهت تامین یک زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه برای آنان تا زمان بازگشت شان به سرزمین فلسطین فرا خواند.
  ژنرال میشل عون روز دوشنبه با رأی ۸۳ نماینده از مجموع ۱۲۷ نماینده پارلمان لبنان به عنوان سیزدهمین رئیس جمهوری لبنان انتخاب شد.
  وی بلافاصله پس از انتخاب و ادای سوگند، صحن پارلمان را ترک و با ورود به کاخ ریاست جمهوری (بعبدا) فعالیت های خود را آغاز کرد.
  ژنرال عون در نخستین دستور خود از دولت کنونی خواست تا تشکیل دولت جدید به کار خود ادامه دهد.
  شبد**۱۴۸۰** ۱۰۹۵ ** مترجم: غلامرضا رفیع**انتشار دهنده : رضا رضائی مجد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار