• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱ | کد خبر : 52981
 • آموزش ایمنی، شرط صدور «جواز کسب» شود

  معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از اتحادیه اصناف خواست که صدور جواز کسب را مشروط به طی کردن دوره‌های آموزش ایمنی از متقاضیان کند.

  محمود قدیری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره اقدامات سازمان آتش‌نشانی در مورد تأمین ایمنی صاحبان صنوف اظهارکرد: در آتش‌نشانی صنوف در دو گروه صنوف پرخطر و کم خطر دسته‌بندی می‌شود و بر این اساس تصمیمات خاصی در مورد صنوف پرخطر مانند صنایع شیمیایی، چوب و … اتخاذ شده است.

  وی با اشاره به نامه نگاری با اتحادیه اصناف درمورد ارتقاء ایمنی واحدهای صنفی گفت: در معاونت پیشگیری، آتش‌نشانی با این اتحادیه نامه‌نگاری‌هایی را انجام داده و از آنان خواستیم که اطلاعات مربوط به اصناف وبه ویژه اصناف پرخطر را در اختیار کارشناسان آتش نشانی قرار دهند تا نسبت به بازدید دوره‌ای و ارائه نکات لازم در این خصوص به آنان اقدام شود البته در حال حاضر نیز کارشناسان آتش‌نشانی از این اماکن بازدید کرده و موارد ایمنی لازم را به آنان تذکر می‌دهند.

  معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: همچنین در این نامه از اتحادیه اصناف خواسته‌ایم تا طی کردن دوره‌های آموزش ایمنی را برای دریافت جواز کسب متقاضیان اجباری کند تا از این طریق اصول خود امدادی و آموزش‌های اولیه به صاحبان صنوف داده شود.

  قدیری با بیان اینکه در حال حاضر نیز آموزش‌هایی برای متقاضیان دریافت جواز کسب برگزار می‌شود، اظهارکرد: در حال حاضر افرادی که قصد دریافت جواز کسب دارند، آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی نیز به آنان ارائه می‌شود اما قطعا اجباری شدن این آموزش‌ها می‌تواند تاثیرگذاری آن را نیز افزایش دهد.

  به گفته وی، آتش‌نشانی این آمادگی را نیز دارد تا در صورت درخواست اصناف مختلف دوره‌های آموزش ایمنی را برای صاحبان این صنوف برگزار کرده و نسبت به بازدید از اماکن و کارگاه‌های آنان نیز اقدام کند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار