رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴ | کد خبر : 53003
 • یک مسوول: ۷۰ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق امسال در کشور کشف شده است


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایرنا، قاسم خورشیدی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: برنامه ما این است که قاچاق ۲۵ میلیارد دلاری سال ۹۲ را به رقم ۶ میلیارد دلار در سال ۹۸ کاهش دهیم.
  وی تاکید کرد: متاسفانه در کشور قاچاق کالا هرگز صفر نخواهد شد چرا که قانون نوشته شده در این زمینه مصوب سال ۱۳۱۲ است و این موضوع نشان می دهد که ما از آن سال تاکنون درگیر این موضوع هستیم.
  خورشیدی از پیگیری برای اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد و گفت که یکی از بندهای مهمی که به قانون جدید می خواهیم اضافه کنیم لحاظ شدن حق کشف است.

  ** کوله بری
  به گفته مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق سوخت، کوله بری قانونی نیست بلکه یک الزام امنیتی است و سیاست دولت نیز جمع آوری معابر موقت کوله بری و انتقال به بازارچه های رسمی است.
  وی بیان داشت: هر چند رهبر معظم انقلاب تاکیدشان بر مبارزه با قاچاق کلان و سازمان یافته بوده است و نه کوله بری اما این به معنای نادیده گرفتن بخش کوله بری در قاچاق نیست چرا که در این معابر موقت کوله بری هیچ نظارتی صورت نمی گیرد و متاسفانه برخی از استان ها مصوبه ممنوعیت ورود کالاهای سلامت محور را رعایت نمی کنند.
  خورشیدی در ادامه گفت: معابر موقت کوله بری به دلیل مستقر نبودن گمرک و سایر دستگاه های مرتبط جزو مبادی رسمی محسوب نمی شوند.

  ** مناطق آزاد رسالتشان را انجام نداده اند
  مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق سوخت با اشاره به پیگیری ایجاد منطقه آزاد در استان کرمانشاه گفت: مناطق آزاد نتوانسته اند مشکلات استان خودشان را حل کنند چرا که رسالت اصلی مناطق آزاد سرمایه گذاری دولت در این مناطق به منظور جذب فن آوری و سرمایه به منظور رونق تولید و صادرات است و این موضوع در کشور ما محقق نشده است.
  خورشیدی مثال زد که با وجود آبادانی و رونق چابهار بعد از تصویب به عنوان منطقه آزاد، اما همچنان شاهد وجود حلبی آباد در اطرافش هستیم که از قبل از انقلاب وجود داشته و هنوز هم هست.

  ** امحای کالای قاچاق در اولویت
  مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق سوخت، کالا و ارز در بخش دیگری از سخنانش به اولویت فروش کالای قاچاق از طریق صادارات گفت و افزود که پس از تاکید مقام معظم رهبری دولت نیز اولویت را به بحث امحا داده است.
  خورشیدی در خصوص معافیت های گمرکی نیز گفت: در سال ۹۲ در مجموع ۱۴ نظام تعرفه ای داشته ایم که به ۱۰ طبقه در سال ۹۳ و همچنین هشت طبقه در سال ۹۴ کاهش داده ایم اما این معافیت ها همچنان زیاد است.
  وی ادامه داد که در بخش معافیت های قانونی گمرکی باید ۳۲۰ میلیون دلار واردات داشته باشیم اما در عمل ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار واردات داریم همچنین با اینکه طبق قانون مسافر تا ۸۰ دلار معافیت ورود کالا دارد اما عملا هیچ مسافری زیر یک هزار دلار کالا با خودش نمی آورد.
  خورشیدی همچنین از تدوین دستورالعمل نقل و انتقال ارز خبر داد که در آنجا پیشنهاد شده است افراد تا سقف ۱۰ هزار دلار مجاز به خرید ارز از صرافی ها باشند و بیشتر از این مبلغ باید از طریق سیستم بانکی که قابل نظارت است، انجام شود.
  وی ادامه داد که ۵۰ درصد حمل بار در جاده های ما بدون بارنامه انجام می شود و در زمینه ترانزیت نیز مشکلات جدی داریم و در مجموع باید گفت که مساله قاچاق در کشور ما از نظر تنوع، گستردگی و حجم قابل مقایسه با سایر کشورهای دنیا نیست و معتقدیم زمانی که محیط کسب و کار سالم و نظام توزیع شفاف و قابل پایش داشته باشیم در آن صورت زمینه قاچاق کالا در کشور دیگر وجود نخواهد داشت.
  ۷۴۵۷/۸۰۶۶ خبرنگار:جواد الماسی** انتشار دهنده:علی مولوی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار