• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹ | کد خبر : 53071
 • اشتون: مدیریت روابط با روسیه، چالشِ رئیس جمهور آینده آمریکا است

  چشم انداز روابط مسکو و واشنگتن ؛

  مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید ، یکی از جالب ترین مسائل برای رئیس جمهور آینده آمریکا، ارزیابی نحوه مدیریتِ روسیه، ایجاد روابط درست با این کشور و تصمیم گیری درباره این است که چه اتفاقی باید رخ دهد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت مدیریت روابط با روسیه، یکی از بزرگترین مسائل پیش روی رئیس جمهور آینده آمریکا خواهد بود. 

  کاترین اشتون مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با جین هارمن Jane Harman رئیس مرکز وودرو ویلسون گفت از نظر پوتین،  با او و کشورش (روسیه) آن طور که باید رفتار نشده و همه جا خلف وعده شده است.

  جین هارمن، مدیر مرکز ویسلون در این گفتگو به کاترین اشتون گفت، شما به روسیه اشاره کردید. می دانم که شما بارها در سمت گذشته خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار کردید. به نظر شما، پوتین چگونه شخصی است؟

  کاترین اشتون پاسخ داد من، پوتین را اینگونه ارزیابی می کنم: او شخصی است که اشتیاق و باور فوق العاده ای به کشورش دارد و معتقد است با روسیه، آن طور که باید رفتار نمی شود. پوتین، به لحاظ تاریخی نیز به مسائل مختلفی، مانند گسترش ناتو، شیوه واگذاری شبه جزیره کریمه به اوکراین در سال ۱۹۵۳ میلادی و رأی گیری بر سر لیبی که روس ها در آن رأی ممتنع دادند، توجه دارد. از نظر پوتین، این تصمیم گیری ها نشان می دهد که با او و کشورش )روسیه( آن طور که باید رفتار نشده و همه جا خلف وعده شده است. 

  اگر بخواهم از منظر انتخابات آمریکا به این موضوع بپردازم، باید بگویم یکی از جالب ترین مسائل برای رئیس جمهور آینده آمریکا، ارزیابی نحوه مدیریتِ روسیه، ایجاد روابط درست با این کشور و تصمیم گیری درباره این است که چه اتفاقی باید رخ دهد. البته ممکن است درباره آنچه باید رخ دهد طیف گسترده ای از دیدگاه ها و ابزارهای دیپلماتیک بسیاری وجود داشته باشند، اما اقدام در این زمینه، مهم است؛ زیرا در حال حاضر، بسیاری از مردم زمانی که به حوادث گرجستان، مولداوی یا اوکراین نگاه می کنند، ساختار شورای امنیت سازمان ملل و ظرفیت این شورا برای پیشبرد امور را در نظر می گیرند، یا به تحولات سوریه فکر می کنند، واقعاً نمی دانند که پوتین در سالهای آینده، چه سودایی برای کشورش در سر دارد. به نظرم این مسئله (روابط با روسیه) نیز مسئله بسیار بزرگی برای فرمانده آینده کل قوا در آمریکا خواهد بود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار