• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵ | کد خبر : 53166
 • با رای نمایندگان شرایط مجازات،تولید و حمل سلاح های سرد مشخص شد

  با رای نمایندگان شرایط مجازات،تولید و حمل سلاح های سرد مشخص شدبه گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در جریان بررسی طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی با ۱۵۰ رای موافق و ۵۰ رای مخالف و ۵ ممتنع شرایط مجازات تولید و حمل سلاح سرد را مشخص کردند.

  بر اساس این خبر در ماده واحده این طرح آمده است که تبصره های زیر به عنوان تبصره های یک و دو به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۲/۳/۱۳۷۵ الحاق می گردد.

  همچنین دو تبصره ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی حمل سلاح سردشامل قمه، شمشیر ، چاقوی ضامن دار، ساطور، قداره یا پنجه بوکس جرم محسوب می شود و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می گردد. واردات تولید وعرضه سلاح های مذکور ممنوعه است و مرتکب به جزای نقدی درجه ۶ محکوم و حسب مورد، این سلاح ها به نفع دولت ضبط و معدوم می شود.

  همچنین درتبصره دو این طرح نیز آمده است که تولید ، حمل ، عرضه یا حمل ادوات موضوع تبصره یک در موارد ورزشی،نمایشی، آموزشی نیاز ضروری اشخاص برای استفاده شغلی یا دفاع شخصی پس از دریافت مجوز بلامانع است.

  همچنین نحوه مرجع صدور مجوز به موجب آیین نامه ای است که ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون با پیشنهاد وزرای دادگستری در شور و باهمکاری نیروی انتظامی  جمهوری اسلامی ایران تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

  بر اساس این خبر در حین تصویب این طرح فیلمی پیرامون قتل و درگیری و ضرب و جرح و درگیری با سلاح های سرد در مجلس پخش شد و عباسعلی محمدیان نیز نکاتی را درباره این فیلم به نمایندگان توضیح داد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار