رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶ | کد خبر : 53182
 • برنامه های به نژادی برای تولید دام های کم آب بر اجرا می شود


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، اسکندر زند روز چهارشنبه در آئین انعقاد قرارداد انتقال دانش فنی موسسه علوم دامی با بخش خصوصی که در موسسه علوم دامی کشور واقع در کرج برگزار شد، افزود: در کشور بایستی دامپروری را به عنوان یک رویکرد مهم قرار داد.
  وی اظهار داشت: در کشور ما دامپروری پرآب بر سابقه نداشته زیرا عمدتا دامپروری با آب سبز انجام می شده زیرا دامپروری با آب آبی حتی در دیگر مناطق دنیا هم مرسوم نیست.
  وی با اشاره به اینکه سالانه ۳۰ میلیون تن پسماند در کشاورزی تولید می شود، گفت: تغذیه ی دام ها بیشتر از آب سبز و تغذیه از ضایعات کشاورزی انجام می شود.
  زند با اشاره به انعقاد ۱۶۸ مین قرارداد انتقال دانش فنی سازمان تحقیقات به بخش خصوصی، بیان داشت: تا روز گذشته ۱۶۰ انتقال دانش فنی انجام شده بود که روز گذشته نیز ۷ قرارداد در بخش باغبانی به بخش خصوصی واگذار شد که امروز به ۱۶۸ قرارداد رسیده است.
  وی افزود: موسسه اصلاح بذر نیز در طی دو سال گذشته موفق ترین موسسه بوده به طوریکه در سال جاری ۲ میلیارد تومان حق رویالیتی دریافت می کند که رو به افزایش است.
  وی با اشاره به مزایای انعقاد این قراردادها بیان داشت: کسی که می تواند علم را به ثروت تبدیل کند بخش خصوصی است زیرا دولت نمی تواند به صورت کامل این بار را تحمل کند و بایستی بخش خصوصی، دانشگاه ها و بخش بین الملل وارد میدان شوند.
  معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: صنعت دامپروری در مصرف آب خیلی نقش پررنگ و بالایی دارد به طوریکه سالانه ۷۶ میلیون تن علوفه در این بخش مصرف می شود که تولید این میزان علوفه به آب بسیار بالایی احتیاج دارد.
  وی با اشاره به اینکه انتقال دانش فنی که امروز انجام می شود، مشارکت در سنتز بز شیری است، گفت: بز یک سوم یا یک چهارم گاو هلشتاین آب مصرف می کند و اگر برای تولید این دام برنامه ریزی های لازم انجام نشود در آینده دچار مشکل می شویم.
  زند اجرای برنامه های به نژادی، ذخایر ژنتیکی و استفاده از دیتاهای موجود برای آینده بهتر در تولید این دام را از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی دانست ، افزود: دامپروری خود را برای شرایط تغییر اقلیم و جذب به نژاد گر متخصص چه از خارج از کشور و چه بهترین فارغ التحصیلان دانشگاهی ایران آماده می کند.
  وی تاکید کرد: در سال جاری بایستی زیرساخت های به نژادی به خصوص در بخش نیروی انسانی به نژادگر برای آینده با نگاه تغییر اقلیم داشته باشیم و تغذیه برای کشور کم آّ را در دستور کار خود قرار دهیم.
  مراسم امضای دومین قرارداد انتقال دانش فنی تحقیقات علوم دامی کشور با شرکت حامی سرمایه اقتصاد با موضوع مشارکت در سنتر نژادهای بز شیری امروز انجام شد.
  نخستین قرارداد انتقال دانش فنی موسسه علوم دامی کشور با موضوع تولید خوراک دام از سرشاخه های نیشکر انجام شده است.
  ۶۱۵۶/۱۵۳۵ خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار