• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۰ | کد خبر : 53295
 • ۱۲ پناهجو در نزدیکی سواحل لیبی غرق شدند


  به گزارش وعده صادق به نقل از رویترز از رم، ۲۹ نفر دیگر درحالی که قایق پلاستیکی آنان در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال لیبی در حرکت بوده است نجات یافتند که در جریان عملیات نجات و انتقال پناهجویان به محل امن، بالگردهای نیروی دریایی ایتالیا مشارکت داشته اند.
  سخنگوی گاردساحلی ایتالیا در این باره گفت: قایق با وجود شرایط بد آب هوایی بازهم به حرکت خود ادامه داده است.
  تاکنون ۱۲ جسد از آب بیرون کشیده شده است، اما شمار دقیق افرادی که سوار بر این قایق پلاستیکی بوده اند،‌ مشخص نیست و نیروهای امداد و نجات هم چنان در جستجوی اجساد احتمالی هستند.
  در بسیاری از موارد، قاچاقچیان انسان شمار زیادی از پناهجویان که تعداد آنها در برخی موارد به یکصد تن می رسد سوار بر قایق های می کنند که ایمنی لازم را ندارد و زمانی که پناهجویان به آب های بین المللی می رسند با استفاده از گوشی های همراه ماهواره ای درخواست کمک می کنند.
  دریای مدیترانه در سال ۲۰۱۶ شاهد جان باختن سه هزار و ۷۴۰ تن بود تا این تعداد در ده ماه گذشته، با کل آمار کشته های سال ۲۰۱۵ برابری کند.
  حدود ۱۵۵ هزار پناهجو در ۱۰ ماه سال جاری میلادی که بیشتر آنان ساکنان کشورهای جنوب صحرای آفریقا تشکیل بودند، موفق شدند خود را به ایتالیا برسانند.
  شمار پناهجویانی که در سال ۲۰۱۶ از دریای مدیترانه گذشتند و خود را به اروپا رسانده اند با سال پیش از آن برابری می کند، در حالی که این تعداد نسبت به آمار ۱۷۰ هزار نفری سال ۲۰۱۴ حدود ۱۵ هزار نفر کاهش نشان می دهد.
  شبک **۹۳۶۳** ۱۹۱۷*مترجم:‌محمد تدو *۸انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار