رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۱ | کد خبر : 53439
 • موضع مالزی در مورد احتمال تصویب نشدن پیمان دو سوی اقیانوس در کنگره آمریکا


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، دولت مالزی به منظور هموار کردن مسیر دستیابی به رای موافق اعضای پارلمان این کشور ۱۸ قانون جدید پیشنهاد کرده که نیازمند تایید نهایی پارلمان است.
  به نوشته روز جمعه تارنمای ‘بریتا دیلی’، ‘مصطفی محمد’ وزیر صنعت و تجارت خارجی مالزی روز پنجشنبه احتمال داد تا پایان ماه جاری میلادی و یا اوایل ماه آینده میلادی کنگره آمریکا رای نهایی خود در مورد پیمان همکاری های دو سوی اقیانوس آرام را اعلام کند و بار دیگر این پیمان تجاری پرمناقشه را در این کشور بر سر زبان ها انداخت.
  وی با این عنوان که احتمال دارد کنگره آمریکا این توافق را مورد تصویب قرار دهد، گفت: این موضوع از طریق شبکه های خبری زیادی اطلاع رسانی شده و با توجه به اصرار آمریکا بر موضع خود در قبال توافق همکاری های دو سوی اقیانوس آرام، همواره سایر کشورها را در جریان آخرین اطلاعات قرار می دهد.
  این مقام ارشد تجاری مالزی تاکید کرد که اگر این توافق به تصویب کنگره آمریکا نرسد، کشورهای امضاء کننده این توافق در مورد اتخاد خط مشی بعدی خود بحث و گفت وگو می کنند.
  مالزی، استرالیا، برونئی، کانادا، شیلی، ژاپن، مکزیک، نیوزیلند، پرو، سنگاپور، آمریکا و ویتنام کشورهایی هستند که در این توافق تجاری حضور دارند.
  مالزی به رغم برخی مخالفت های داخلی باید تا سال ۲۰۱۸ فرایند تصویب این توافق را نهایی سازد.
  از جمله مخالفان داخلی مالزی می توان به ‘ماهاتیر محمد’ نخست وزیر اسبق مالزی که نقش مهمی در گذار این کشور از اقتصاد مبتنی بر کشاورزی به اقتصاد مبتنی بر صنعت داشته، اشاره کرد.
  وی این توافق را یک طرفه و به نفع کشورهایی همچون آمریکا که از اقتصاد و تجارت قدرتمندتری برخوردار هستند، می داند و به دلیل قرار نگرفتن چین به عنوان یکی از کشورهای مطرح در تجارت جهانی در پیمان، آن را یک توافق سیاسی می داند که هدف از آن مقابله با تجارت چین است.
  ویتنام نیز تصویب پیمان تجارت آزاد دو سوی اقیانوس (مشارکت ترانس پاسیفیک یا تی.پی.پی) را که دولت ‘باراک اوباما’ اجرایی شدن آن را به شدت پیگیری می کرد تا پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تعویق انداخته است.
  پیمان تجارت آزاد دو سوی اقیانوس آرام به عنوان یکی از بزرگترین قراردادهای تجاری جهان بهمن ماه سال گذشته در میان مخالفت های مردمی توسط ۱۲ کشور عضو در نیوزیلند امضا شد.
  هدف از این پیمان بلندپروازانه، شکستن موانع تجارت و سرمایه گذاری بین کشورهای عضو که حدود ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان به ارزش ۳۰ هزار میلیارد دلار را تشکیل می دهند، اعلام شده است.
  آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار