• تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱ | کد خبر : 53449
 • رقابت شانه‌ به شانه کلینتون و ترامپ در روزهای آخر کارزار انتخاباتی

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، نتایج نظرسنجی‌های امروزِ پایگاه‌های رسانه و تحقیقاتی آمریکا نشان می‌دهند رقابت میان «هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» رقبای دموکرات و جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیار نزدیک و غیر قابل پیش‌بینی شده است.

  بر اساس نظرسنجی‌ای که خبرگزاری «سی‌بی‌اس نیوز» و روزنامه «نیویورک تایمز» آمریکا آن را به‌صورت مشترک برگزار کرده‌اند، کلینتون با ۴۵ امتیاز از ترامپ که ۴۲ امتیاز دارد پیشی گرفته است.

  بر اساس نظرسنجی‌ای که روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» و پایگاه «یواس‌سی ترکینگ» آمریکا آن را به‌صورت مشترک برگزار کرده‌اند ترامپ با ۴۸ امتیاز از کلینتون که ۴۳ امتیاز دارد پیشی گرفته است.

  بر اساس نظرسنجی‌ای که خبرگزاری ای‌بی‌سی نیوز و پایگاه «واش پست ترکینگ» آمریکا آن را به‌صورت مشترک برگزار کرده‌اند کلینتون با ۴۷ امتیاز از ترامپ که ۴۵ امتیاز دارد پیشی گرفته است.

   

  نمودار نتایج کلی نظرسنجی‌های پایگاه‌های ای‌بی‌سی نیوز، نیویورک تایمز و سی‌بی‌سی نیوز از ابتدا تا به امروز

  نمودار نتایج کلی نظرسنجی‌های پایگاه لس‌آنجلس تایمز از ابتدا تا به امروز

  دو نظرسنجی دیگر نیز که در مورد انتخابات پیش از موعد ریاست جمهوری در ایالت فلوریدا صورت گرفته حاکی از رقابت سخت هر دو نامزد است.

  نظرسنجی اول که توسط دانشگاه «کوئینی پیاک» انجام گرفته نشان می‌دهد هیلاری با اختلاف بسیار اندک و تنها با اختلاف یک امتیاز از ترامپ پیش افتاده است. بر اساس این نظرسنجی کلینتون در فلوریدا با ۴۶ درصد آرا از ترامپ که ۴۵ درصد آرا را کسب کرده است جلوتر است.

  نظرسنجی دوم که توسط شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» و پایگاه  «اوآرسی» صورت گرفت نیز نتیجه مشابهی را نشان داد.

  انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا در روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ماه برگزار می‌شود.

  انتهای پیام/*

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار