• تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹ | کد خبر : 53450
 • فراخوان مسکو برای نشر جنایات ضدسوری ائتلاف آمریکایی


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو مجموعه اسناد جنایات نیروهای آمریکایی و ائتلاف وابسته در سوریه را در اختیار اعضای شورای امنیت قرار داده، ولی هنوز سکوت حیرت آور وزارت خارجه این کشور ادامه دارد.
  بنا به اعلام روز جمعه پایگاه خبری این وزارت خانه، زاخارووا ادامه داد: «کتاب سفید» دربرگیرنده اطلاعات حمله های نیروهای آمریکایی و ائتلاف تحت فرماندهی این کشور به مراکز غیرنظامی و قربانی شدن مردم سوریه است، ولی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده از این کتاب اطلاع داریم و نسبت به آن واکنش نشان نمی دهیم.
  وی افزود: آمریکا در حالی این موضع را اعلام می کند که درباره گزارش های مرکز موسوم به نظارت حقوق بشر سوریه که تمامی امور آن از سوی یک نفر و در آپارتمانی یک خوابه در لندن انجام می شود، واکنش نشان می دهد و آن را تجزیه و تحلیل می کند.
  زاخارووا گفت: چرا واشنگتن به هر نوع اطلاعات ادعایی ضدروسی از سوی گروههای مختلف از جمله کلاهخود سفید که ادعای انجام جنایت از سوی نیروهای روسیه را مطرح می کنند، پاسخ می دهد، اما نمی خواهد چنین کاری را در برابر جنایت های نیروهای خود و ائتلاف وابسته نشان دهد.
  سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پایان از تمامی رسانه ها به ویژه فعال در آمریکا خواست مجموعه اسناد ارائه شده در کتاب سفید را مطالعه کرده تا با وضعیت سوریه آشنا تر شوند.
  روسیه روز چهارشنبه کتاب اسناد عملیات ائتلاف آمریکایی موسوم به ضدداعش و چند کشور غربی-عربی وابسته در سوریه را برای آگاهی اعضای شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد.
  کتاب سفید دربرگیرنده مجموعه اسناد و اطلاعات اقدام های نظامی ائتلاف آمریکایی علیه سوری ها و همچنین عملیات گروههای مسلح و تروریست های موسوم به معارضان میانه رو تحت الحمایه گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری است.
  این اسناد و اطلاعات از سوی وزارت خانه های دفاع و امور خارجه با همکاری انستیتو شرق شناسی روسیه تنظیم و به زبان انگلیسی تدوین، جمعبندی و انتشار یافته است.
  از شش سال پیش که گروه کشورهای ضدسوری به پیشگامی آمریکا با جذب تروریست ها و جنگجویان افراطی از سراسر جهان حتی اروپا، طرح ساقط کردن حکومت سوریه را کلید زدند، گروههای تروریستی و مسلح دهها هزار نفر از مردم این کشور را کشته، صدها هزار نفر را زخمی و میلیون ها تن را آواره کرده اند.
  افزون بر ویرانی سوریه بر اثر حمایت چند کشور غربی-عربی از تروریست ها، عراق نیز صحنه هجوم داعش شد، شمار زیادی از مردم کشته شدند و مناطق گسترده ای هم تحت سلطه این گروه قرار گرفت.
  از دو سال پیش نیز کشورهای ضدسوری در پوشش تشکیل ائتلاف ضدداعش شروع به بمباران مناطق مختلف سوریه و عراق کردند که تاکنون سبب مرگ صدها غیر نظامی شده است.
  افزون بر کشتار غیرنظامیان سوری، رسانه های مختلف بارها گزارش داده اند که هواپیماهای ائتلاف آمریکایی از طریق هوا محموله های تسلیحاتی، غذایی و دارویی به مناطق تحت تسلط گروههای تروریستی پرتاب می کنند.
  کشتار دانش آموزان مدارس در موصل عراق، قتل عام مردم منبج در سوریه، بمباران پادگان دیرالزور سوریه و کشتن ۱۰۰ نظامی تحت محاصره داعش، حمله به مراسم سوگواری در منطقه داقوق در کرکوک عراق که مرگ ۱۵ زن و زخمی شدن ۵۰ زن دیگر را در پی داشت و همچنین موارد مشابه از جمله اقدام های ائتلاف آمریکایی در عراق و سوریه است که مقام های روسیه بارها نسبت به آنها اعتراض کرده اند که با سکوت رسانه ای در غرب و سازمان ملل مواجه شده است.
  اروپام ۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار