• تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶ | کد خبر : 53459
 • مدیران دستگاه های اجرایی برای جذب اعتبارات ملی باید بجنگند

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی پنج شنبه شب در نشست مشترک شورای توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، مجموعه گزارش های ارائه شده توسط مدیران استان را دلگرم و امیداور کننده خواند و گفت: وجود روحیه مطالبه گری وانگیزه بالای مدیران استان در طرح مسائل مایه خوشحالی و عامل موفقیت است.

  وی عنوان کرد: یکی از مباحث حائزاهمیت این است که شرایط و امکان توسعه در استان فراهم شود و همه باید به جد این مهم را پیگیری کنند.

  وی مهمترین عامل عقب ماندگی کردستان وسایر استان های مرزی را مربوط به موضوع امنیت ذکر کرد و اظهارداشت: خوشبختانه اکنون استان کردستان در شرایط مطلوب امنیتی قرار دارد و باید همه در راستای تقویت و حفظ آن تلاش کنیم و به هیچ وجه اجازه ندهیم خدشه ای بر آن وارد شود.

  وزیرکشور با بیان اینکه مهمترین عامل امنیت وجود وحدت و انسجام داخلی است، ادامه داد: هرجا با آسیب امنیتی مواجه شدیم یکی از دلایل اصلی آن اختلافات و نبود وحدت و انسجام داخلی بوده است.

  رحمانی فضلی یکی از وظایف اصلی دولت را برقرای توسعه و وحدت خواند و بیان کرد: توسعه محور امنیت و وحدت است و این مهم باید مدنظر همه مدیران و دست اندرکاران قرار گیرد.

  وی در ارتباط با اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی ظرفیت مطلوبی برای کشور به ویژه مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته ایجاد می کند و اراده اجرای آن هم در دولت تدبیر و امید وجود دارد.

  وی یادآورشد: مهمترین محور اقتصاد مقاومتی مردمی شدن آن است لذا مدیران باید برای مدیریت مشارکتی و گفتمان سازی اقدام به طراحی و برنامه ریزی کنند.

  وزیر کشور موقعیت جغرافیایی و مرزی بودن کردستان و گردشگری آن را از مهمترین ظرفیت های این استان ذکر کرد و افزود: توسعه گردشگری تقویت امنیت و انسجام ملی را به دنبال دارد لذا باید در جذب سرمایه گذاران در این حوزه اقدامات و تلاش مضاعف صورت گیرد چراکه زمینه آن در این استان فراهم است.

  رحمانی فضلی از تبیین سند توسعه روستایی برای ۳۱ استان کشور خبرداد و گفت: بی شک بدون سند توسعه قادر به حرکت و انجام فعالیت ها نیستیم لذا برای هدف گذاری و سیاست گذاری نیاز به تبیین و تدوین  سند داریم.

  وی عنوان کرد: استان های خوزستان، کردستان و سیستان بلوچستان به عنوان استان های ویژه و خاص در راستای تدوین سند مذکور مدنظر قرار گرفته اند.

  وی وجود بازارچه های مرزی و منطقه آزاد را موتور محرکه ی توسعه کردستان خواند و بیان کرد: منطقه آزاد بار دیگر در مجلس مطرح و تصویب خواهد شد لذا از همین الان باید سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این استان تشویق و ترغیب کنیم.

  وزیر کشور عنوان کرد: دولت با شرایط کنونی هزینه های جاری کشور توانایی سرمایه گذاری را در استان ها ندارد بنابراین نیاز به جذب سرمایه گذران داخلی وخارجی داریم.

  رحمانی فضلی بر ایجاد و ترویج فرهنگ سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: مدیران  باید از گفتمان سرمایه گذاری در استان کردستان حمایت کنند.

  وی با تاکید بر برندسازی تولیدات و محصولات  ویژه و خاص استان، اظهارداشت: برندسازی نیاز به تبلیغات و بازاریابی دارد و باید در این راستا برنامه ریزی کرد.

  وی در خصوص تامین منابع مالی هم گفت: معتقدم نوع برنامه ریزی و بودجه ریزی و نظام بانکی ما باعث ایجاد عدم تعادل شده است و باید تغییر کند.

  وزیر کشور عنوان کرد: برای تامین منابع بودجه عمومی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید فعالیت بیشتری داشته باشند و مدیران دستگاه های اجرایی استان هم سهم مطلوبی از اعتبارات ملی را جذب کنند.

  رحمانی فضلی اضافه کرد: سیستم برنامه متمرکز ما این است که باید بجنگید تا پول و اعتباری برای استان جذب کنید لذا استاندار باید تکلیف مدیران دستگاه های اجرایی را برای دریافت منابع ملی مشخص کند.

  وی بر ایجاد وراه اندازی صندوق توسعه و حمایتی تولید واشتغالزایی در روستاها وشهرهای کشور تاکید کرد و گفت: با راه اندازی این صندوق قسمت زیادی از مشکلات تولیدی و اشتغالزایی برطرف خواهد شد.

  وی عنوان کرد: نگاه ما این است که صداوسیمای مراکز استانی محور توسعه استان ها هستند لذا فعالان این عرصه باید با تولید فیلم و مستند و برنامه های متعدد در این راستا گام بردارند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار