• تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰ | کد خبر : 53471
 • کارگروه توسعه روابط ایران و اقلیم کردستان عراق تشکیل می شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی پنج شنبه شب و در حاشیه سفر به استان کردستان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص دیدار وی و نماینده اتحادیه میهنی اقلیم کردستان عراق، اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در خصوص کشور عراق وحدت، انسجام و عدم دخالت بیگانگان در خصوص سرنوشت این کشور است.

  وی ادامه داد: روابط ما با کشور عراق دوستانه و بردرانه بوده و هست و در هر شرایط زمانی نیز هر کمکی از جمهوری اسلامی ایران برآمده به آنها صورت گرفته است و این سیاست نیز در ادامه هم دنبال می شود.

  وزیر کشور با اشاره به نتایج دیدار با ملا بختیار نماینده اتحادیه میهنی اقلیم کردستان عراق، بیان کرد: در این نشست افزایش همکاری های مرزی با اقلیم کردستان عراق مورد تاکید دو طرح قرار گرفت و نماینده اتحادیه میهنی هم از این مهم استقبال کرد.

  وی گفت: همچنین در این نشست بر پیگیری امور مرزی و همچنین تلاش در راستای تقویت و توسعه همکاری های مشترک در تمامی بخش ها در قالب ایجاد کارگروه مشترک مورد تاکید قرار گرفت و در همین راستا قرار است کارگروه مشترک در این زمینه تشکیل و در اولین فرصت پیگیری های خود را انجام دهد.

  رحمانی فضلی گفت: همچنین در این نشست من تاکید کردم که باید ارتباط بین استانهای مرزی ما از جمله کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی با اقلیم کردستان عراق افزایش یابد که نماینده اتحادیه میهنی هم از این روند استقبال کرد.

  وی یادآور شد: رفت و آمدها و تقویت همکاری های تجاری و بازرگانی باعث توسعه و تقویت امنیت پایدار در منطقه می شود و در این نشست هم دو طرف بر توجه به این مهم به عنوان یک اولویت تاکید کردند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار