رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۶ | کد خبر : 53541
 • رای دهندگان آمریکایی: رسانه‌ها به نفع کلینتون عمل می‌کنند/نارضایتی ۵۹ درصد آمریکاییان از این دوره انتخابات

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، تارنمای رسمی موسسه نظرسنجی «گالوپ» (Gallup) به عنوان یکی از معتبرترین موسسات افکارسنجی بین المللی، در گزارش خود که امروز جمعه منتشر شد، در این باره نوشت: «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان رسانه ها را به سوگیری به نفع «هیلاری کلینتون» رقیب دمکرات خود متهم می کند، به نظر می رسد ۵۲ درصد از افرادی که برای انتخابات ثبت نام کرده اند نیز با وی موافق هستند. تنها ۸ درصد اعتقاد دارند که رسانه ها به نفع ترامپ عمل می کنند و ۳۸ درصد نیز گفته اند که رسانه ها بدون جهت گیری اخبار مبارزات انتخاباتی را پوشش می دهند.»
  تارنمای گالوپ با اشاره به اینکه این موسسه دومین بار است که چنین نظرسنجی ای انجام می دهد، افزود: «این عقیده که رسانه ها جانبدارانه و به نفع یک نامزد عمل می کنند در انتخابات ریاست جمهوری کنونی در مقایسه با انتخابات سال ۲۰۰۴ به مراتب پررنگ تر است. در آن سال، ۴۵ درصد از رای دهندگانی که برای انتخابات ثبت نام کرده بودند رسانه ها را بی طرف می دانستند.»
  این نظرسنجی که در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته قبل (۲۷ و ۲۸ اکتبر) و به صورت تلفنی انجام شده است، نظر ۱۰۱۷ تن از بزرگسالان آمریکایی بالاتر از ۱۸ سال را در ۵۰ ایالت این کشور و همچنین واشنگتن دی سی را در این خصوص جویا شده است.
  نیمی از پاسخ دهندگان نظر خود را روز قبل از اعلام «اف بی آی» مبنی بر کشف ایمیل های جدید از کلینتون و از سرگیری تحقیق درباره استفاده وی از سرور شخصی در دوران تصدی پست وزیر امور خارجه، اعلام کرده بودند.
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، گالوپ در نظر سنجی دیگری که در روز های ۲۷ و ۲۸ اکتبر انجام داد از مردم آمریکا پرسیده بود که نظر آن ها در مورد قابلیت های شخصیتی و رهبری دو نامزد مطرح در انتخابات ریاست جمهوری چیست و به نظر آن ها کدام یک صلاحیت بیشتری برای ورود به کاخ سفید را دارند. ۳۲ در صد از پرسش شوندگان ترامپ را فرد با صلاحیت تری برای رهبری آمریکا دانسته و ۵۱ در صد گفته بودند که کلینتون به لحاظ شخصیتی و قابلیت های رهبری صلاحیت بیشتری برای رسیدن به این مقام را دارد.
  همچنین در این نظر سنجی، ۴۵ درصد از شرکت کنندگان گفته بودند که دیدگاه های کلینتون به دغدغه های آنها نزدیک تر است و در مقابل ۴۶ در صد از آن ها ترامپ را از این نظر بهتر دانستند.
  همچنین نتایج یکی دیگر از نظرسنجی های گالوپ نشان داد که ۵۹ درصد از شهروندان آمریکا از رقابت های این دوره رضایت ندارند و نحوه و ادبیات مورد استفاده در رقابت های این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را مناسب نمی دانند. یافته های این نظرسنجی نشان داد که ۶۹ درصد از کمپین ترامپ و ۴۸ درصد از کمپین کلینتون ناراضی هستند. گالوپ نارضایتی مردم آمریکا از رقابت های این دوره را در تاریخ نظرسنجی های این موسسه و دوره های چند دهه اخیر انتخابات آمریکا «بی سابقه» توصیف کرده است.
  اروپام**۹۳۳۰ ** شبس ** ۱۵۷۴
  مترجم: آذین صحابی * انتشار دهنده: محسن تهوری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار