• تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۶ | کد خبر : 5356
 • ظریف افزود: «همچنین امروز روز خوبی برای منطقه است. منطقه ما از سایه یک درگیری بی مورد که می‌توانست نگرانی ایجاد کند با برجام رها شده و می‌تواند بدون غبارهای خطرناک که به دلیل تبلیغات منفی علیه برنامه هسته‌ای شکل گرفته حرکت صلح طلبانه ایجاد کند.»

  پرس تی وی : محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران می‌گوید تمامی تحریم‌های وضع شده علیه تهران امروز (شنبه) برچیده خواهد شد.

   ظریف روز شنبه پس از ورود به وین، پایتخت اتریش گفت: «امروز روز خوبی برای مردم ایران است و تحریم‌ها امروز لغو خواهد شد.»

  ظریف افزود: «همچنین امروز روز خوبی برای منطقه است. منطقه ما از سایه یک درگیری بی مورد که می‌توانست نگرانی ایجاد کند با برجام رها شده و می‌تواند بدون غبارهای خطرناک که به دلیل تبلیغات منفی علیه برنامه هسته‌ای شکل گرفته حرکت صلح طلبانه ایجاد کند.»

  وی ادامه داد: «امروز یک روز خوب برای دنیاست چراکه ثابت شده مشکلات مهم را می‌توانیم از طریق دیپلماسی حل کنیم نه تهدید و فشار و قطعا از این جهت امروز روز مهمی است.»

  ظریف گفت آژانس انرژی اتمی امروز گزارش نهایی خود را درباره اجرای برجام ارائه خواهد داد.

  وزیر خارجه ایران خاطر نشان کرد: «امروز با ارائه گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی برجام اجرایی خواهد شد و پس از آن یک بیانیه مشترکی برای اعلام شروع برجام منتشر می‌شود. گزارش مدیر کل برجام را اجرایی خواهد کرد اما برای اعلام اهمیت این واقعه بیانیه‌ای هم خوانده خواهد شد.»

  گفتگوهای وین

  ظریف گفت: «امروز علاوه بر اعلام اجرای برجام گفتگوهایی هم با آمانو، کری و موگرینی خواهم داشت.»

  وی تصریح کرد: «این ملاقات‌ها برای اطمینان از اجرای صحیح برجام است مخصوصا با توجه به اقدامات وسیعی که امریکا‌یی‌ها اعلام کردند انجام داده‌اند.»

  ظریف درباره اهداف و اقدامات ایران در دوران بعد از اجرای برجام گفت: «بعد از اجرای برجام زمینه خوبی ایجاد م‌ شود برای همکاری گسترده‌تر در منطقه برای خطر عمده‌ای که منطقه ما را تهدید می‌کند و آن هم خطر تروریست و افراط گرایی است. ما این آمادگی را داریم و امیدواریم که سایر همسایگان ما در منطقه و جامعه بین الملل برای مبارزه با این معضل همکاری را داشته باشند .»

  ایران و کشورهای گروه 1+5 شامل امریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان در تاریخ 23 تیرماه سال جاری در وینِ اتریش بر سر برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام) به توافقی تاریخی دست یافتند. براساس این توافق ایران بخش‌هایی از برنامۀ هسته‌‎ای خود را محدود می‌کند و تحریم‌های ضد ایرانی لغو می‌شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار