رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۷ | کد خبر : 53579
 • شعار "مرگ بر آمریکا" مرگ بر زیاده‌خواهی و دخالت‌های بی‌جاست

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در سخنانی با اشاره به اینکه آمریکا در طول سال‌های طولانی ضربات زیادی به مردم ایران زده است، اظهار داشت: این دشمنی‌ها از قبل از انقلاب و تا به امروز ادامه دارد و امروز اقداماتی از طریق شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای علیه ایران دارند.

  به گفته امام جمعه قم، حضور نظامی و حمایت از سعودی‌ها در جنگ خانمان‌سوز یمن و حمایت از صهیونیست‌ها بخشی از کارنامه ننگین آمریکایی‌هاست.

  آیت‌الله حسینی بوشهری با تاکید براینکه امروز در صحنه سیاسی آمریکا از زبان نامزدهای ریاست جمهوری حرف‌های صریح و روشنی درباره وضعیت این کشور می‌شنویم، ادامه داد: امروز چالش‌های بزرگی در آمریکا وجود دارد که خودشان به آن اعتراف می‌کنند و می‌بینیم مشکلات آمریکا تنها منحصر به بیرون از مرزهای آن‌ها نیست بلکه درون آمریکا هم بحران عجیبی حاکم است.

  امام جمعه قم ادامه داد: برخی گفته “هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید” را از روی تعصب و جهالت می‌دانند اما معنای سخن مردم در شعار “مرگ بر آمریکا” مرگ بر زیاده‌خواهی، سلطه‌طلبی و دخالت‌های بی‌جا است.

  عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی ارتباط با آمریکا را حلال مشکلات می‌دانند، گفت: در مجامع بین‌المللی کیفر خواستی علیه بدعهدی‌های آمریکا مطرح شده که کسی به آن جواب نداد؛ مذاکره با آمریکا چیزی است که می‌بینیم؛ اوباما شرایط اضطراری ارتباط ایران را تمدید کرد و این چهره آمریکا است.

  وی بااشاره به اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) هیمنه آمریکا را شکست ، تصریح کرد: امام (ره) پیش بینی کردند “اینجا سفارتخانه نیست بلکه مرکز توطئه است” اگر این لانه جاسوسی تسخیر نمی‌شد کودتای ۲۸ مرداد را بار دیگر تکرار می‌کردند.

  امام جمعه قم با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی خیلی زود به حاشیه رفت، عنوان کرد: ۷۰ جلد کتاب از اسناد لانه جاسوسی استخراج شد اما در کتاب‌های آموزشی نسل امروز هیچ اشاره‌ای به آن نشده است.

  آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به شرایط لازم برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: اگر کسی به دنبال امر به معروف است باید نسبت به معروف شناخت داشته باشد و احتمال به تاثیر بدهد تا به وظیفه خود به عنوان امر به معروف و نهی از منکر عمل کند.

  امام جمعه قم اصرار خاطی بر گناه و نیز اینکه در فرایند امر به معروف و نهی از منکر مفسده‌ای ایجاد نشود را از دیگر شرایط امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و افزود: اگر این شرایط فراهم شد انجام امر به معروف و نهی از منکر واجب است.

  وی با بیان اینکه اگر کسی جاهلانه امر به معروف و نهی از منکر کند گاهی آثار سوء آن به مراتب بیش از سود آن است، ادامه داد: امروز در جامعه با توجه به گستره موضوعات معروف و منکر در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تشخیص معروف‌ها و منکرها نیاز به تأمل دارد.

  آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: از مسائل کوچک در داد و ستد تا توزیع ثروت ملی و اقدام در زمینه صلح جهانی مجموعه‌ای از مصادیق روشن امر به معروف تلقی می‌شود، علاوه براینکه آمر به معروف باید به مسائلی که امر و نهی می‌کند، عامل باشد.

  وی به اهمیت فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: فرهنگ در بسیاری از مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را از فرهنگ دریافت می‌کنیم. باید بودجه لازم برای فرهنگ عمومی لحاظ شود و مصوبات فرهنگ عمومی ضمانت اجرایی پیدا کند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار