رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰ | کد خبر : 53621
 • کاتب قرآن چرمی: ماندگاری آثار قرآنی نیازمند توجه ویژه متولیان است

  سعید بنای بخشایش روز شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا در تبریز از کم لطفی و کم توجهی نسبت به آثار ارزشمند قرآنی که به دست جوانان هنرمند ایرانی شکل می گیرد انتقاد کرد و گفت: تداوم فعالیت های قرآنی هنرمندان نیازمند ایجاد انگیزه و حمایت است.
  وی که هشت هزار و ۷۶۰ ساعت در طول چهارسال برای کتابت این اثر به خط نستعلیق در ۴۷۰صفحه زمان صرف کرده است، گفت: تذهیب این اثر هم هشت هزار و ۲۰۰ ساعت زمان برده است.
  این هنرمند قرآنی با اشاره به استقبال عمومی خوب از نمایش این اثر در چهارمین نمایشگاه قران و عترت تبریز که ماه گذشته برگزار شد، خاطرنشان کرد: این اثر در نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه قرآنی ابوظبی به نمایش گذاشته شده است.
  بنای بخشایش با اشاره به اینکه این اثر مورد توجه دوستداران قرآنی در کشورهای عربی مانند امارات متحده، کویت و قطر بوده و درخواست هایی برای خرید این اثر داشته اند، افزود: این در حالی است که در داخل کشور همراهی لازم از طرف موزه ها و موسسه های قرآنی برای حفظ این اثر صورت نگرفته و مسئولان موزه آستان قدس رضوی هم به دلیل معاصر بودن این اثر نسبت به قرارگرفتن آن در جمع آثار موزه رضوی کم لطفی کرده اند.
  وی با اشاره به پیشنهاد حمید محمدی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۲ در خصوص نگهداری این اثر در موزه قرآن، گفت:: تا زمان حاضر نامه نگاری های صورت گرفته به نتیجه نرسیده و همچنان این اثر گرانبها دور از دسترس عموم نگهداری می شود.
  وی که برای تقدیم این اثر به جامعه ولایی و قرآنی سختی های فراوان برده است، اظهارکرد: این مصحف شریف را جهت ادای دین به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) و عرض ارادت به محضر منجی قائم(عج) تهیه کرده ام.
  کاتب قرآن چرمی ادامه داد: صفحات چرم استفاده شده برای این اثر چرم سفید طبیعی است که با شفق ترکیبی نیمه مات عایق شده است.
  وی افزود: جنس گیره های صحافی این مصحف استیل است که برای تهیه آنها از ۱۰ قالب صنعتی و برای هر صفحه ۲ عدد گیره استفاده شده است.
  وی گفت: همچنین برای این مصحف جعبه مخصوصی از چوب گردو طراحی شده که بر روی آن قسمتی از آیه ۱۰۴ سوره یوسف منبت کاری و با استفاده از ورق طلائی تزئین شده است.
  خبرنگار: پرویز انصاری**اتشاردهنده: محمد عزیزی راد
  ۳۰۷۱/۵۱۸

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار