رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹ | کد خبر : 53630
 • آمریکا و متحدانشان بزرگترین منشأ و حامی تروریسم سازمان یافته در جهان‌اند/مقاومت تنها راه‌حل در برابر زورگویی مستکبرین است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در بیانیه‌ای ضمن بیان مواضع خود اعلام کرد: آمریکا و متحدانشان بنا بر اعتراف سیاستمداران خود، بزرگترین منشأ و حامی تروریسم سازمان یافته در جهان هستند و سردمدار لشگرکشی و تجاوز به کشورهای مختلف به بهانه‌های واهی مانند استقرار دمکراسی، استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی، دخالت در امور دولت‌های مختلف و چپاول ثروت‌های ملی آنها به شمار می‌روند.

  در این بیانیه آمده است: در چهارم آبان ماه ۱۳۴٣، امام راحل(رضوان الله تعالی علیه) با تمسک به اسلام ناب محمدی(ص) در مبارزه واقعی با مستکبرین به مخالفت با قانون ظالمانه کاپیتولاسیون و نفی سلطه‌گری بیگانه، سخنانی بیان داشتند که منجر به دستگیری و تبعید ایشان توسط طاغوت زمان شد. عوامل داخلی استکبار با تبعید و زندانی کردن امام، قصد خاموش کردن فریاد استکبار ستیزی و استقلال طلبی، و دور کردن وی از صحنه مبارزات را داشتند. اما این تبعید نه تنها مشعل مبارزات آزادی خواهانه مردم ایران را خاموش نکرد، بلکه با متبلور شدن قیام علیه ظلم و استبداد، در ١٣ آبان ١٣۵٧، نوجوانان غیور ایرانی، یکپارچه بر ضد استکبار شوریدند و انقلاب اسلامی ایران، انقلاب مستضعفین و مظلومان را با أهدای جان خود در دانشگاه تهران یاری کردند. خون‌هایی که مظلومانه بر زمین ریخت، گویی در رگ‌های نوجوانان، جوانان و همه ملت قهرمان ایران جوشیدن گرفت، و بزرگترین پدیده تاریخ معاصر، انقلاب اسلامی ایران رقم خورد. حزب‌الله بر عباد الشیطان غالب شد و رژیم پهلوی به موزه ی تاریخ حامیان ذلیل مستکبرین روانه شد. انقلابی که مبنای آن نفی سلطه طاغوت و استکبار و حاصل آن استقلال ایران و کرامت ایرانی بود.  

  در ادامه تاکید شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دانشجویان مبارز و با بصیرت، آشیانه نماد مستکبرین عصر حاضر، آمریکای جنایتکار را نشانه رفتند، لانه جاسوسی و مرجع فتنه‌های داخلی، در پی اقدامات ظالمانه امریکا در دست درازی به سرمایه‌های ملت ایران، به تسخیر دانشجویان پیرو خط امام راحل(ره) در آمد. حرکتی که امام(ره) از آن به عنوان  «انقلاب دوم» تعبیر و ملت قهرمان ایران با تجمعات عظیم خود در سراسر کشور آن را همراهی و تایید کردند.

  این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: بازخوانیِ جریان انقلاب اسلامی ایران و مواجهه حق با هژمونی شیطانی که غرب آن را نمایندگی می‌کند، با استناد به وعده‌های الهی در قرآن در مبارزه با طاغوت، و مصادیق و مستندات فراوان تاریخی ملت ایران علیه استکبار، نشان می‌دهد که عزت و اعتلای ما، در مبارزه دائمی با استکبار و نه مصالحه است. به تعبیر رهبر معظم انقلاب (حفظه الله): «…در مقابل دشمن مستکبر نباید کوتاه آمد بلکه باید نظام اسلامی به حدی از اقتدار، استحکام و مصونیت برسد که دشمنان احساس کنند کاری از دست آنها بر نمی آید…»

  اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در بیان مواضع خود تاکید کرد: مبنای سیاست خارجی و داخلی نظام اسلامی، نفی سلطه بیگانه و استکبارستیزی است. اگر چه استکبار جهانی به رهبری امریکا، برای تمام جهان خطری بزرگ است، لیکن این خطر برای ایران اسلامی بیش از سایر کشورهاست. نظام اسلامی دست‌های ناپاک کشورهای فاسد جهان را از منابع خود قطع کرده، و با بیداری اسلامی و انگیزش دینی ملت‌های مسلمان، منافع غیر مشروع آنان را مورد تهدید قرار داده است. أمام (ره) فرمودند: «چنانچه قدرت امریکا نبود، صدام هم نمی توانست این کار احمقانه را بکند و اگر قدرت امریکا نبود، اسرائیل هم نمی توانست این کار سفاکانه را بکند، و اگر قدرت امریکا نبود این دولت های مرتجع اطراف خلیج فارس و أمثال آنها هم این کارهایی را که حالا انجام می دهند، نمی‌دادند. دنیا از این دو قدرت اگر بخواهد خارج شود باید همان طوری که در ایران عمل شد عمل کنند.»

  در ادامه آمده است: مقاومت تنها راه حل در برابر زورگویی مستکبرین است. به راستی مقاومت و ذلت ناپذیری از درس‌های بزرگ عاشورای حسینی است. استراتژی‌ای که دولت‌های غربی را به پای تعامل و گفت‌وگو با ایران اسلامی آورده است و چه بسیارند دولت‌هایی که شکم پروری را به ایستادگی ترجیح دادند و در محاسبات منطقه‌ای و جهانی نقشی به جز حفظ منافع استکبار ندارند. اگر پیام «هیهات منا الذله»، سرلوحه امور ما باشد، هیچگاه تسلیم استکبار و عوامل آن نخواهیم شد.

  در قسمت دیگری از این بیانیه تاکید شد: ایمان و اخلاق مبنای کارهای علمی، اجتماعی و اقتصادی دانشجویان و نخبگان قرار گیرد. آنچه که رهبر فرزانه انقلاب به آن أشاره دارد این است که در دنیای غرب، با وجود پیشرفت‌های فراوان، همچنان ابعاد ناقصی دارد و از  آن جمله نبود ایمان است. امروزه شاهدیم که در جریان مناظرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا، نامزدهای دو حزب ِبلارقیبِ «دموکرات» و «جمهوری خواه»، صدها سند از جرم و جنایتِ حزبی، تروریستی، ‌مالی و ‌جنسی علیه یکدیگر افشاء می‌کنند! و ناگفته پیداست که چنین اوضاع تاسف انگیزی ناشی از فقدان ایمان و اخلاق در میان سیاست مداران کنونی آنهاست.

  این اتحادیه دانشجویی تصریح کرد: اعتماد به امریکا کاری نادرست است. دولت امریکا هیچ وقت با ملت ایران صادق نبوده و خصومت ورزی دولت امریکا علیه ملت ایران مستمر و کارنامه‌اش تیره و خیانت آلود است و در حقیقت، سر آشتی و دوستی واقعی با مردم عزیز ایران را ندارد. از بدعهدی‌ها در برجام، کینه‌توزی در صدور روادید برای غربی‌هایی که قصد سفر به ایران عزیز را دارند، مشکلات و موانع بر سر راه تحصیل دانشجویان ایرانی ساکن در آمریکا و اروپا، تحریم‌های ظالمانه هر بار به بهانه‌های واهی و مضحک حتی بعد از توافق برجام و تعهداتی که به ظاهر پذیرفته‌اند، توقیف دارایی‌های ایران و دست درازی به سرمایه ملی توقیف شده به بهانه‌های واهی مختلف از جمله تروریسم، تحریک برخی کشورهای سرسپرده منطقه علیه ایران و ده‌ها مورد کینه‌ورزی و دشمنی آشکار و نهان با مردم آزاده ایران، تنها نمونه‌هایی است که می‌توان بر شمرد و مردم نیز به خوبی بر آنها آگاهند.

  در ادامه آمده است: حال آنکه آمریکا و متحدانشان بنا بر اعتراف سیاستمداران خود، بزرگترین منشأ و حامی تروریسم سازمان یافته در جهان هستند و سردمدار لشگرکشی و تجاوز به کشورهای مختلف به بهانه‌های واهی مانند استقرار دمکراسی، استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی، دخالت در امور دولت‌های مختلف و چپاول ثروت‌های ملی آنها به شمار می‌روند. امام راحل (ره) فرمودند: «من باردیگر خطر امریکا را به جهان و منطقه گوشزد می نمایم، امروز تمام کسانی که علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند، با واسطه یا بی واسطه در رابطه با امریکا می‌باشند، ملت ایران باید با قاطعیت با این خطر بزرگ مبارزه نماید.»

  در ادامه تاکید شد: مطابق با اصول بنیادین حقوق بشر و نیر منشور سازمان ملل متحد، هر ملتی حق تعیین سرنوشت خود را دارد و لذا هر گونه دخالت بیگانگان که به منظور دست‌اندازی به حقوق مظلومان و کسب منافع نامشروع انجام می‌شود، محکوم است. امروزه جنایات جبهه استکبار در یمن، سوریه و عراق در همین راستاست. بی‌شک، با مقاومت ملت بصیر و آگاه مسلمان، غلبه با جبهه حق است و دستان خون بار ظالمان، مستکبران و ایادی آنها گریبان‌گیر خودشان خواهد شد.

  این اتحادیه دانشجویی در خاتمه اظهار داشت: نظام اسلامی مدافع صلح پایدار جهانی و روابط دوستانه با همه ملت‌های صلح دوست و آزاده جهان است، در این راستا، برقراری ارتباطات سازنده و پیش برنده جامعه جهانی مشروط به اصل مهم عدم برتری جویی و نفی سلطه از سیاست‌های نظام اسلامی و خواست مردم ایران است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار