رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۸ | کد خبر : 53658
 • پنج هزار زن به نیروی پلیس افغانستان پیوستند

  «عبدالروف احمدی»، روز شنبه در حاشیه همایش پلیس زن در هرات به خبرنگار ایرنا گفت که امسال در سراسر کشور بیش از پنج هزار زن به نیروی پلیس افغانستان پیوسته اند و شماری از آنان نیز آموزش های نظامی حرفه ای خود را در ترکیه گذرانده اند.
  اغلب نیروهای پلیس زن افغانستان برای کسب آموزش های حرفه ای به کشور ترکیه اعزام می شوند و امسال حدود ۵۰۰ تن از زنان افغان، پس از گذراندن دوره های آموزشی به کشور خود بازگشته اند.
  سخنگوی فرمانده پلیس هرات افزود که زنان مانند مردان توانائی های خوبی در مبارزه با دشمنان دارند و به عنوان نیمی از پیکره جامعه افغانستان، دوشادوش مردان می توانند با تروریست ها مقابله کنند.
  احمدی گفت که روند جذب پلیس زن ، هر سال نسبت به سال ماقبل در هرات و سراسر افغانستان رو به رشد بوده است.
  انجام اصلاحات به ویژه در حوزه زنان و حضور آنان در عرصه های سیاسی و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی، یکی از شرائط جامعه جهانی برای ادامه کمک ها به افغانستان اعلام شده است.
  «فاضله رسولی» یک زن پلیس در هرات و از شرکت کنندگان این همایش که دوره های آموزشی خود را در ترکیه گذرانده است، گفت که به رغم سختی ها و ممانعت هائی که برای وی وجود داشته، توانسته با علاقه خود برای پوشیدن لباس پلیس در افغانستان، جامه عمل بپوشاند.
  وی که با کسب مدارج عالی نظامی، اینک به عنوان افسر حقوق بشر کودکان در شهرستان «شیندند» هرات، مشغول خدمت است، افزود: قصد دارد سایر زنان هرات را نیز برای پیوستن به صفوف پلیس ترغیب کند و به آنان بگوید که در صورت علاقه و پشتکار باوجود برخی مخالفت ها، می توانند به خواسته های خود دست یابند.
  کمتر از یک دهه قبل، مردم هرات به دختران خانواده خود اجازه نمی دادند تا به آسانی در نیروهای نظامی مشغول به کار شوند و آن را ناپسند می دانستند و به همین خاطر در ابتدا حرفه های غیرنظامی را در نیروی پلیس، اختیار کردند و رفته رفته مسئولیت های نظامی را عهده دار شدند.
  آساق**۲۹۲*۱۶۱۰**۱۶۶۳**انتشار دهنده:‌خسرو حسینی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار