• تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱ | کد خبر : 53681
 • هزینه بی‌توجهی به اقتصاد مهاجرت، فقر و آسیب‌های اجتماعی است

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در ۳ استان منتخب در نشست مدیران سازمانها، نهادها، بانکها، صندوقها و موسسات مالی و شرکتهای سرمایه گذاری در وزارت کشور با بیان اینکه با اجرای اقتصاد مقاومتی در معرض یک اقدام بزرگ در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری هستیم و با پیگیری‌های انجام شده سرعت و روند کار شناسائی طرح‌های مهم و اولویت دار و همکاری بانک‌ها بهبود قابل قبولی یافته است، افزود: برای ایجاد تعادل و توازن اقتصادی و مردمی کردن اقتصاد باید کمک کنیم در حوزه اقتصادی اتفاق بزرگی رخ دهد و عرق دینی و ملی، عرق شخصی و یا هر انگیزه دیگری این مهم را می طلبد.

  رحمانی فضلی گفت: شناخت ظرفیتها و برخی اشکالات و موانع در مسیر پیشبرد اقتصاد مقاومتی به نظر من موفقیت است زیرا این توفیق را خواهیم یافت که مسیر را باز و از منابع موجود و ظرفیتها استفاده کنیم.

  وزیر کشور با بیان اقدامات و پیشرفتهای انجام شده در ۳ استان آذربایجان شرقی، لرستان و کرمان به عنوان استانهای الگوی اقتصاد مقاومتی گفت:‌ استانهای منتخب در زمینه تکنولوژی و روشهای کار و سرمایه های انسانی و طبیعی کاستی ندارند، اما تا زمانی که از اینها بهره برداری نشود موفق نخواهیم شد و معتقدیم هزینه بی توجهی به اقتصاد مناطق کشور بروز پدیده هائی همچون مهاجرت،‌ فقر، جرم و جنایت و انواع آسیب های اجتماعی خواهد بود.

  جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سه استان منتخب با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ درصد فعالیت‌های وزارت کشور در حوزه اقتصادی است افزود: برای پیشبرد اهداف اقتصادی در استانها ایجاد معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای نیز به ساختار کنونی وزارت کشور افزوده شده است و تلاش می کنیم رونق اقتصادی را در استانها ایجاد کنیم، زیرا معتقدیم اقتصاد مقاومتی میتواند امنیت پایدار را بوجود بیاورد و سایر مسائل مشکلات و آسیب ها را مرتفع کند.

  وزیر کشور اجرای طرح تحول اقتصادی در شهرستان قلعه گنج استان کرمان را یکی از الگوهای موفق در این زمینه نام برد و افزود: با اجرای این طرح ۷۰ درصد از موارد بزهکاری در این منطقه کاهش یافته است و مردم با انجام سرمایه گذاری از طریق تجمیع اندوخته های محدود خود در صندوق توسعه روستایی و اجرای طرحهای اشتغالزا،‌ امنیت منطقه را تامین کرده اند.

  رحمانی فضلی با اشاره به برگزاری جلسه شورای اجتماعی کشور در حضور مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در هفته قبل افزود:‌ در آن جلسه نیز اعلام کردم برای کاهش آسیب های اجتماعی الگوی توسعه همه جانبه در حال پیگیری است و بهترین روش این است که مردم پای کار بیایند و باید الگوهای موفق مانند طرح قلعه گنج کرمان را در نقاط دیگر کشور اجرا کنیم.

  وزیر کشور افزود: استانداران وقت کافی را برای پیگیری طرحهای اقتصادی و جذب سرمایه های مهم اختصاص داده اند و نه تنها حامی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در استانها هستند بلکه کارها را نیز تا حصول نتیجه پیگیری می کنند.

  رحمانی فضلی گفت: اقتصاد مقاومتی آغاز حرکت بزرگ اقتصادی است و معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشورکمک می کند ارتباط سرمایه گذاران با استانها تسهیل شود و حضور فعال شما در این نشست امیدواری ها را به موفقیت طرحهای اقتصادی افزایش می دهد.

  در این نشست همچنین بازوند، جبارزاده و رزم حسینی استانداران لرستان، آذربایجان شرقی و کرمان به ترتیب به بیان معرفی قابلیتهای اقتصادی و فرهنگی استانهای تحت تصدی خود پرداختند و انتظارات استان متبوع خود را از حاضران در این نشست بیان کردند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار