رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۴ | کد خبر : 53695
 • آغاز کمپینی برای مبارزه با قحطی در هائیتی

  یک ماه پس از وقوع طوفان فوق استوایی “متیو” که به نظر می‌رسد مرگ بیش از ۹۰۰ نفر را در هائیتی موجب شده، رئیس جمهور این کشور از لزوم آغاز کمپینی برای جلوگیری از وقوع قحطی در مناطق طوفان‌زده خبر داد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، ‌مقام‌های دولتی این کشور تعداد کشته‌ها را ۵۴۶ نفر ذکر کرده‌اند.

  علاوه بر قحطی، نگرانی‌ها نسبت به شیوع بیماری وبا نیز در این کشور فقیر حوزه کارائیب افزایش یافته است. به گزارش وعده صادق به نقل از یونیسف تاکنون ۳۵۰۰ مورد ابتلا به وبا در این کشور به ثبت رسیده است.

  “جسلرم پریورت” رئیس جمهوری هائیتی گفت: با توجه به گزارش وعده صادق به نقل از وزیر کشاورزی باید کمپین زمستانی خود را از همین ماه آغاز کنیم و باید بیش از ۳۰ میلیون دلار برای جلوگیری از وقوح قحطی در کشور جدای از کمک های بشردوستانه بین المللی اختصاص دهیم.

  سخنان رئیس جمهوری چند روز پس از مرگ دو نوجوان توسط پلیس در جریان تظاهرات گروهی از ساکنان مناطق طوفان زده پس از تاخیر در انتشار کمک های غذایی مطرح شد. اگرچه پلیس از آغاز تحقیقات در رابطه با مرگ این دختر و پسر نوجوان خبر داده است اما اعتراض ها به خشونت پلیس همچنان ادامه دارد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از یورونیوز، با گذشت یک ماه از وقوع طوفان سهمگین، همچنان حدود ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۰۰ پناهگاه موقت ساکن هستند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در این طوفان بیش از دو میلیون و ۱۲۸ هزار نفر آسیب دیده‌اند که ۸۹۴ هزار و ۵۷ نفر از آنها کودک هستند.

  این گزارش می‌افزاید: ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ کودک زیر پنج سال در بین آسیب‌دیدگان هستند که در معرض سوء تغذیه قرار دارند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار