رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰ | کد خبر : 53705
 • عفو بین‌الملل آزادی فوری شیخ علی سلمان را خواستار شد

  به گزارش وعده صادق ،سازمان عفو بین الملل همچنین از مقامات بحرین خواست تا حکم مجازات صادرشده علیه شیخ علی سلمان را لغو کنند.

  عفو بین الملل در این بیانیه که در آستانه محاکمه مجدد دبیرکل الوفاق در دادگاه استیناف صادر شده، تأکید کرده است: دادگاه تجدید نظر حکم ۹ سال زندان شیخ علی سلمان را نقض و بار دیگر موضوع را در دادگاه استیناف مطرح کرد. این دادگاه قرار است فردا (یکشنبه) حکم صادرشده علیه شیخ علی سلمان را دوباره بررسی و رأی صادر کند.

  به گزارش العالم، سازمان عفو بین الملل خاطرنشان کرد: شیخ علی سلمان زندانی سیاسی است و به‌دلیل اظهارنظر بازداشت شده است.

  این سازمان به‌نقل از وکلای شیخ علی سلمان تصریح کرد: دادگاه برای محکوم کردن وی به سخنرانی‌های مونتاژشده وی استناد کرده، و حاضر به پخش کامل سخنرانی‌ها نشده است.

  شیخ علی سلمان دسامبر ۲۰۱۴ (دی ماه ۱۳۹۳) بعد از چند سخنرانی صلح‌آمیز که در آن اصلاحات سیاسی را خواستار بود، بازداشت شد.

  رژیم  آل خلیفه اوایل تیرماه ۱۳۹۴ شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، را به‌اتهام آنچه اهانت به وزارت کشور بحرین و تحریک مردم این کشور برای قانون‌شکنی و تغییر نظام حاکم عنوان شد، به چهار سال زندان محکوم کرد.

  سپس دادگاه تجدید نظر بحرین حکم چهار سال حبس برای شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین را به حکم ۹ سال زندان تبدیل کرد و در نهایت دیوان عالی این کشور این حکم را نقض کرد.

  شیخ علی سلمان، دبیرکل گروه اصلی سیاسی مخالف با رژیم حاکم بحرین (جمعیت الوفاق) که در دهه ۱۹۹۰ از این کشور تبعید شده بود، در سال ۲۰۰۱ به کشور خود بازگشت. وی به‌عنوان رهبر الوفاق در جریان اعتراضات سال ۲۰۱۱ در بحرین نقشی فعال داشت و به رهبری حرکت اصلاح‌طلبانه در این کشور ادامه داد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار