• تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۴ | کد خبر : 53729
 • رحمانی فضلی در صفحه اینستاگرامش گزارش مختصر ی از سفر یک روزه خود به کردستان منتشر کرد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور با بیان این که  کردستان در حال حاضر  یکی از امن‌ترین استان های کشور محسوب می‌شود  عنوان کرد موضوع  اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری یک فرصت برای کردستان است باید تلاش کنیم اقتصاد مقاومتی با محور قرار دادن سه مولفه درون زائی،برون گرائی و مردمی بودن و با مشارکت واقعی مردم در کردستان سرانجام مطلوب برسد.

  رحمانی فضلی نوشت:

  آنچه در گذشته موجب عقب ماندگی  کردستان شده مساله  امنیت است که در حال حاضر کردستان یکی از امن‌ترین استان های کشور محسوب می‌شود و این امنیت با  توسعه، پایدار خواهد شد.

  انسان ها و مدیران توسعه یافته موجب توسعه می شوند؛ توسعه باید دغدغه و هدف همه ما باشد. زنجیره ارزش افزوده بسیار مهم است و در  صنعت و کشاورزی کردستان باید زنجیره ارزش افزوده مورد توجه قرار گیرد و تولیدات تخصصی استان باید  برند سازی شود و این کار احتیاج به تبلیغ و بازارسازی دارد.

  موضوع  اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری یک فرصت برای کردستان است باید تلاش کنیم اقتصاد مقاومتی با محور قرار دادن سه مولفه درون زائی،برون گرائی و مردمی بودن و با مشارکت واقعی مردم در کردستان سرانجام مطلوب برسد.

   اگر توزیع جمعیت در کشور بصورت منطقی صورت نگیرد خلاء های امنیتی حاصل می شود در نتیجه باید امنیت پایدار در  مرزها با تامین معیشت ساکنان آن مناطق ایجاد شود با وجودیکه همه مسئولان کشور محرومیت زدایی از روستاها مورد توجه قرار داده اند و در توزیع خدمات در روستاها پیشرفت خوبی داشته ایم اما در حوزه  اشتغال و تولید در روستاها دچار عقب ماندگی هستیم که رفع آن تنها با ایجاد انگیزه و مدیریت مناسب و هم چنین بهره برداری از ظرفیت های بومی و محلی به همراه تلاش و کار مضاعف امکان پذیر است.

  هم اکنون در کشور روستاهایی داریم که با ایجاد شغل، وحدت و انسجام موفق شده اند و دارای مهاجرت معکوس هستند. 

   قانون دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها در کمیسیون تخصصی  دولت تصویب شده و به صحن هیئت دولت آمده است و امیدواریم در آینده ای نزدیک راهی  مجلس شود. این قانون به دنبال جبران مسائل و مشکلات و کمبودهای ناشی از قانون موجود در دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها است و تلاش می شود این قانون اصلاح شده و زمینه برای تقویت شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران فراهم شود.

  “سفر یک روزه به استان کردستان و بازدید از سایت   پتروشیمی کردستان، مجموعه فرهنگی خانه_کرد سنندج، شرکت در  راهپیمایی ۱۳ آبان،نشست اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران و جلسه شورای توسعه استان کردستان”

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقدیم بودجه ۹۶ به مجلس/مواضع رسمی در برابر مصوبه آمریکا/ارائه درخواست استیضاح وزیر راه... شورای عالی رفاه باید فرصت‌های بیشتری برای توانمندسازی معلولان فراهم کند انتخابات و احتمال بروز پدیده هایی همچون «ترامپ» در اروپا عربستان کشور فراعنه را فلج کرد عکس/ دردسرهای علی لاریجانی نخستین همایش ملی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر ⁠اپراتورها ۱۵۰ میلیون سیم کارت تولید کرده اند احتمال ارایه نسخه اولیه سامانه ملی املاک واسکان کشور تا پایان امسال فیلم/ خشت خام /نوبت هفتم/ گفتگو حسین دهباشی با مهدی رحمانیان متن کامل طرح استیضاح ۸۴ امضایی آخوندی؛ ۱۲ محور برای استیضاح وزیر راه هر اتفاقی برای برجام بیفتد، رژیم تحریم‌ها فروپاشیده و قابل بازگشت نیست نباید فضای مجلس و قوه قضائیه را تخریب کنیم ۲۶۴ نماینده مجلس خواستار اجرای سریع قانون متقابل برجام شدند لزوم اقدام متقابل دولت در برابر گستاخی آمریکا/تکلیف روشن است استیضاح آخوندی با ۸۱ امضا تقدیم هیات رئیسه شد رهبر انقلاب: تمدید تحریم ده‌ساله، نقض برجام است/ بعیدی نژاد:برخی تمدید قانون ISA به معنای بازگشت تحریمها معنا کرده اند؛ این تفسیر قطعا ناصحیح است تمدید این قانون به هیچ وجه تغییری در محتوای تعهدات آمریکا نست به برجام ایجاد نمی کند عکس/ ژست گرفتن حیوانات جلوی دوربین سقوط هواپیمای حامل ۱۶ نیروی پلیس در اندونزی محمدرضاگلزار در کنار بازیگران سلام بمبئی روحانی: صراحتاً اعلام می‌کنم تمدید تحریم‌ها نقض فاحش برجام است