• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۷ | کد خبر : 53776
 • در صورت شکست مذاکرات در ونزوئلا جوی خون جاری می شود


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا ، به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، چلی در مصاحبه ای که روز جمعه با روزنامه آرژانتینی لا ناسیون داشت، گفت :اگر مذاکره ملی‌ بین دولت ونزوئلا و مخالفان شکست بخورد ، این پاپ نیست که می‌ بازد بلکه ملت ونزوئلا خواهد باخت.
  وی با ابراز نگرانی‌ از شرایط کنونی مردم ونزوئلا، ادامه داد :شکی نیست که وضعیت نه تنها از نظر سیاسی بلکه از نظر اقتصادی و اجتماعی بسیار نامطلوب است. مواد غذایی و دارو نیست.
  چلی افزود :هنگامی که با نمایندگان گروه مخالفان در روز دوشنبه ملاقات کردم به طور آشکار به آنها گفتم که هراس من از این است که در تظاهرات روز پنجشنبه (۱۳ آبان )، افرادی کشته شوند و اگر افرادی بمیرند، مذاکره ای نخواهد بود ؟ و لذا مخالفان برگزاری تظاهرات را لغو کردند.
  وی همچنین به دو دیداری که با «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا داشت، اشاره و تصریح کرد :مادورو در نخستین دیدار به من گفت که به پاپ وعده داده که به مذاکره می‌ پردازد و به آن عمل خواهد کرد.
  چلی با بیان نقش پاپ در شکل گیری مذاکرات گفت که چهار رئیس جمهوری اسبق این مذاکرات را همراهی می‌ کنند به وضوح گفتند که اگر به خاطر واتیکان نبود، مخالفان و دولت هرگز با یکدیگر دیدار و گفت وگو نمی کردند.
  وی اشاره کرد : هر دو طرف می دانند این اخرین فرصت است یا این راه به خشونت منتهی می شود و یا به سوی مذاکره و اشتی پیش می روند.
  شبک **اروپام *۵*۴۹۱** ۱۹۱۷**انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار