• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۲ | کد خبر : 53808
 • برکناری ۱۰۰ هزار نفر به خاطر یک کودتای نافرجام!/ جنگ علنی "اردوغان" با کردهای ترکیه

  فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در ترکیه/هدف اردوغان از مقابله با کردهای ترکیه چیست؟

  جعفر قنادباشی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به انفجار چند روز قبل در استان دیاربکر ترکیه که یکی از مهمترین استانهای کردنشین این کشور محسوب می شود و نحوه مواجهه دولت ترکیه با این حادثه عنوان کرد: دولت ترکیه سعی کرده با مسدودسازی شبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی و فیلترینگ فضای مجازی، اجازه شکل گرفتن یک جریان اجتماعی تازه نفس علیه دولت در استان دیاربکر را ندهد.

  وی با بیان اینکه فیلترینگ شبکه های اجتماعی در استان دیاربکر، در فالب تدابیر امنیتی برای جلوگیری از گسترش اعتراضات تفسیر می شود عنوان کرد: دولت ترکیه در عرصه برخورد با مردم، گروههای سیاسی و گرایش های قومی این کشور، برخورد بسیار نسنجیده و غیرعاقلانه ای را در پیش گرفته است.

  این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اختلافات اساسی و ریشه ای دولت رجب طیب اردوغان و کردهای ترکیه گفت: اکنون نزدیک به دو سال است که دولت ترکیه با بخشی از کردهای این کشور وارد یک جنگ علنی شده است و دولت تحت عنوان مقابله با پ.ک.ک، بیشترین فشار را بر ۱۶ استان کردنشین از مجموع ۲۱ استان کردنشین این کشور وارد می کند.

  قنادباشی با بیان اینکه امروز یک حالت آشتی ناپذیر میان مردم کرد و دولت ترکیه بوجود آمده و این حالت دیگر محدود به پ.ک.ک نیست یادآور شد: بعد از کودتای مرداد ماه در ترکیه، همچنان بسیاری از کارمندان کردتبار این کشور در زندان ها به سر می برند.

  این کارشناس مسائل غرب آسیا در پایان با بیان اینکه در نتیجه کودتای نافرجام در ترکیه ۱۰۰ هزار نفر از مسئولیتهای خود برکنار شوند خاطرنشان کرد: دولت ترکیه امروز در وضعیت بسیار متزلزل و آسیب پذیری قرار گرفته و به همین دلیل سعی دارد تا با فشار بر مردم، از ایجاد هجمه‌های سنگین علیه خود بکاهد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار