رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۸ | کد خبر : 53998
 • بررسی تغییرات آب و هوایی در کنفرانس بین المللی مراکش

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین با بروز مشکلات بسیاری همراه شده که عزم جدی را برای کنترل تغییرات اقلیمی می طلبد. بر اساس توافق پاریس که چندی پیش به امضای بیش از  ۲۰۰ کشور دنیا رسید، کشورهای امضاء کننده متعهد شدند تا نیاز و وابستگی خود به سوخت های فسیلی را کاهش دهند. کارشناسان محیط زیست معتقدند رعایت چنین نکاتی می تواند با تغییرات آب و هوایی مهمی پاسخ داده شود.

   کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی که با نام  COP۲۲ و CMA۱ از ۷ نوامبر (۱۷ آبان ) تا ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان ماه) در مراکش (مغرب) فعالیت خود را آغاز می کند به بررسی راهکارهای مختلف برای اجرای قوانین بین المللی که در پاریس گرفته شد، می پردازد.

  وضع قانون کاهش استفاده از سوخت های فسیلی در حالی است که کشورهایی مانند چین و هند سهم قابل توجهی در آلودگی هوا را به خود اختصاص داده اند. دهلی، یکی از نقاط آلوده ای است که مقامات دولتی آن در زمان افزایش میزان آلودگی هوا مجبور به تعطیل کردن مدارس می شوند. شهروندان این کشور معتقدند که تا کنون کشورشان را در چنین وضعیتی ندیده بودند و از نظر میزان تغییرات آب و هوایی و آلودگی به اوج خود رسیده است.

  سازمان اتحادیه آفریقا، سازمان ملل متحد و … جزو اعضای شرکت کننده در این کنفرانس هستند. در صورت کاهش میزان مصرف سوخت های فسیلی می توان امیدوار بود که گام مثبتی در جهت کاهش گرمایش زمین برداشته شده و تغییرات آب و هوایی به حالت کنترل نزدیک می شوند اما در غیر این صورت و با افزایش گرمایش دمای زمین باید منتظر هر گونه اتفاقی بود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار