رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵ | کد خبر : 54002
 • ارائه گزارش اجرای طرح همکاری با متخصصان ایرانی غیرمقیم به هیات وزیران/ بازگشت به کشور و شروع بکار ۳۴۵ متخصص

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسلانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه روز یکشنبه هیأت دولت با تبریک و آرزوی توفیق برای احمدی‌پور به عنوان رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، انتصاب وی را گامی در جهت تحقق سیاست‌های دولت در خصوص اعطای فرصت بیشتر به بانوان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی کشور دانست. اظهار داشت: زمینه‌سازی برای مشارکت مؤثر زنان در مسئولیت‌های مدیریتی یک ضرورت است.

  روحانی با تأکید بر اهمیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عنوان سازمانی با مسئولیت‌های متنوع، اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شاهد استمرار توفیقات دوره مدیریت آقای سلطانی‌فر باشیم.

  رئیس‌جمهور بازگرداندن چهار مجموعه از اشیاء با ارزش میراث فرهنگی به داخل کشور، ثبت پنج مورد از آثار فرهنگی کشور در یونسکو، توسعه هتل‌سازی و گردشگری و واگذاری اماکن به بخش خصوصی را ازجمله دستاوردهای ارزشمند این سازمان در سال‌های اخیر عنوان کرد.

  روحانی با تأکید بر اولویت اشتغال برای کشور؛ توسعه گردشگری، احیای روستاها با استفاده از جاذبه‌های گردشگری و تقویت صنایع‌دستی را از فرصت‌های مهم برای تقویت اشتغال در کشور دانست و ریاست جدید این سازمان را به بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها توصیه کرد.

  در ادامه جلسه، اعضای دولت گزارش معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و بنیاد ملی نخبگان در خصوص «وضعیت حضور آحاد اجتماعات نخبگان در کشور» را موردبررسی قرار دادند.

  بنیاد ملی نخبگان گزارشی از چگونگی اجرای طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم، به هیات وزیران ارائه کرد.

  مخاطبان این طرح شامل دانش‌آموختگان دوره دکتری و اساتید از یکی از ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا و همچنین متخصصان و کارآفرینان فعال در یکی از مؤسسات شاخص علمی و فناوری یا شرکت‌های دانش‌بنیان خارجی هستند.

  هدف اصلی این طرح ایجاد سازوکاری جهت بهره‌مندی از دانش و تجارب ارزشمند دانشمندان و متخصصان ایرانی غیرمقیم در قالب برنامه‌هایی همچون پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، اساتید مدعو و معین، فعالیت‌های فناورانه و برگزاری سخنرانی و کارگاه تخصصی با تأکید بر مدل چرخش مغزها تعریف شده است.

  به‌موجب اجرای این طرح تاکنون ۳۴۵ متخصص طی ۱۸ ماه گذشته به کشور بازگشته و شروع به کار کرده‌اند که ۱۲۰ نفر از آنها در سه ماه گذشته بازگشته‌اند.

  بر این اساس ۳۰۳ نفر از تسهیلات پسا دکترای و نظام‌وظیفه، ۱۳ نفر استاد مدعو، ۱۵ نفر از فرصت مطالعاتی استفاده کرده‌اند و ۱۴ طرح فناورانه ارائه شده است که در این میان ۴۱ نفر از ۱۰ دانشگاه برتر، ۱۳۹ نفر از ۱۰۰ دانشگاه برتر، ۱۱۵ نفر از ۲۰۰ دانشگاه برتر و ۵۰ نفر از ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا بوده‌اند.

   در ادامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، گزارشی از بدهی سود سهام شرکت‌های دولتی را که توسط خزانه‌داری کل کشور به تفکیک وزارتخانه‌های ذی‌ربط و شرکت‌های مربوط تنظیم شده است به استحضار اعضای دولت رساند.

  همچنین در ادامه جلسه، دولت به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش‌امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مغولستان در خصوص همکاری در زمینه قرنطینه دام و خدمات دامپزشکی اقدام نماید.

  هیات وزیران همچنین با تصویب موافقت‌نامه همکاری در زمینه بهداشت و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین موافقت کرد.

  صدور مجوز انجام مذاکره، پیش‌امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت‌نامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت‌های فدراسیون روسیه، جمهوری آذربایجان، جمهوری قزاقستان و ترکمنستان، از دیگر مصوبات این جلسه  هیات دولت بود.

  هیات دولت همچنین با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی برای استرداد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی موافقت کرد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار