• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰ | کد خبر : 54026
 • کمک ایران به اقلیم کردستان مانع سقوط اربیل شد/ بارزانی ها بدانند در معادله ای که ایران نباشد، وضعیت خوبی نخواهند داشت

  چخماقی//بارزانی ها باید بدانند که مدیون ایران هستند/ اقلیم کردستان عراق حفظ اربیل را مدیون ایران است سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با بیان اینکه اقلیم کرد در عراق می تواند به عنوان یک عامل وحدت بخش با دولت مرکزی عراق حرکت کند، گفت: کردها در عراق جمعیتی حدود ۷ الی ۸ میلیون نفر دارند و بعد از ترکیه بیشترین تعداد کردهای منطقه درعراق هستند.

  کردهای عراق از زمان رژیم صدام با دولت عراق معاند بودند

  وی با بیان اینکه کردهای عراق از زمان رژیم دیکتاتوری صدام با دولت مرکزی عراق معاند بودند گفت: ما هم در زمان صدام و هم بعد از سقوط این دیکتاتور کمکهای بسیاری را به اقلیم کردستان عراق کردیم.

  بارزانی ها حفظ اربیل را مدیون جمهوری اسلامی ایران هستند

  سرلشکر صفوی با بیان اینکه بارزانی ها حفظ اربیل را مدیون جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: داعشی ها تا چند کیلومتری اربیل پیش آمده بودند و اربیل نزدیک به سقوط بود تا اینکه جمهوری اسلامی ایران به کمک اقلیم کردستان عراق آمد و مرکزیت آنها که اربیل بود را نجات داد.

  در میان کردهای عراق روابط طالبانی ها با ایران بهتر است

  مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا با بیان اینکه در میان کردهای عراق روابط طالبانی ها با ایران بهتر است، اظهار کرد: بارزانی ها به طور خاص روابطشان با آمریکایی ها وصهونیست ها بیشتر است و ما نگران هستیم که اقلیم کردستان عراق نسبت به دولت مرکزی عراق یک نوع واگرایی پیدا کند.

  اقلیم کردستان عراق بدون حمایت های ایران نمی تواند سرپای خود بایستد

  وی با بیان اینکه برخی از روابط سیاسی و نظامی اقلیم کردستان عراق با رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی از کشورهای عربی را به عنوان توافق هایی خطرناک ارزیابی می کنیم تاکید کرد: ما این واگرایی را نمی پسندیم؛ اقلیم کردستان عراق بدون حمایت های ایران نمی تواند سرپای خود بایستد و خودش را اداره کند چرا که میان سه کشور ایران، ترکیه و سوریه که هر سه با استقلال رسیدن آن مخالف هستند واقع شده است.

  بارزانی ها باید بدانند در هر معادله ای اگر ایران نباشد آنها وضعیت خوبی نخواهند داشت

  مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا در پایان گفت: بارزانی ها باید بدانند که مدیون ایران هستند و در هر معادله ای اگر ایران نباشد آنها وضعیت خوبی نخواهند داشت و اگر از سیاستهای ایران فاصله بگیرند معلوم نخواهد بود که ایران سر بزنگاه به آنها کمک کند یا نکند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار