• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲ | کد خبر : 54047
 • ثبت نام طرح ترافیک ۹۶ ماه آینده آغاز می‌شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر، مازیار حسینی با بیان اینکه لایحه پیشنهادی طرح ترافیک سال ۹۶ بزودی به شورای اسلامی شهر ارائه می شود، گفت: چنانچه لایحه پیشنهادی در شورای مذکور به تصویب برسد، ثبت نام طرح ترافیک سال ۹۶ در آذر ماه۹۵ آغاز می شود.

  وی افزود: متقاضیان پس از اعلام تاریخ ثبت نام فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی www.tehran.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه برای دریافت طرح ترافیک سالانه اقدام کنند.

  معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه مطابق سال های گذشته ثبت نام آرم طرح ترافیک الکترونیکی بوده و از طریق سایت شهرداری تهران صورت می‌گیرد، عنوان کرد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم صرفاٌ در صورتی که ورود هر روزه ایشان به محدوده طرح ترافیک ضرورت داشته باشد، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. در غیر این صورت از آرم‌های روزانه و هفتگی استفاده کنند.

  حسینی با اشاره به این که برای خودروهایی که به سن فرسودگی رسیده و مطابق قانون ملزم به اسقاط باشند، مجوز طرح ترافیک صادر نمی‌شود، اظهارکرد: در این دوره نیز مانند دوره قبل، به جز آمبولانس‌های اورژانس تهران، خودروهای امدادی آتش نشانی و خودروهای پلیس و همچنین اتوبوس‌های شرکت واحد و تاکسی‌های تهران که تمام یا بخشی از مسیر آن‌ها در محدوده طرح ترافیک قرار داشته باشند، تمامی خودروهای عمومی و امدادی نیاز به مجوز دارند و باید نسبت به اخذ مجوز طرح ترافیک اقدام کنند. در غیر این صورت ورود آن‌ها به محدوده ممنوع و به منزله تخلف خواهد بود.

  معاون شهردار تهران تصریح کرد: در سال۹۶ نیز عبورومرور خودروهای هیبریدی و برقی همچون سال جاری-در صورت ثبت اطلاعات در سامانه- در محدوده طرح ترافیک آزاد و رایگان خواهد بود. این اقدام در جهت تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک و در راستای سیاست‌های محیط زیستی مدیریت شهری تهران صورت می‌گیرد.

  وی تاکید کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، بیماران خاص و خبرنگاران از تعرفه حمایتی برخوردار خواهند بود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار