• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۴ | کد خبر : 54083
 • امضای ۲۰ توافق بین روسیه و چین/ همکاری های هسته ای افزایش می یابد

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، دیدار دیمیتری مدودیف و لی کچیانگ در قالب بیست و یکمین نشست نخست وزیران دو کشور در طول ۲۵ سال گذشته برگزار و در آن موضوعات همکاری های اقتصادی بررسی شد.
  در این نشست بیش از ۲۰ قرارداد، موافقتنامه همکاری و بیانیه امضا شد که شامل حوزه های حمل و نقل و قراردادهای مبارزه با تخلفات گمرکی، حمایت از تاجران و مبادلات بازرگانی و همچنین افزایش سهم ارزهای دو کشور در معاملات مالی است.
  نخست وزیر روسیه در باره همکاری های اقتصادی و بازرگانی دو کشور گفت که ارزش حجم مبادلات در سال ۲۰۱۶ از ۴۰ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.
  وی به کاهش مبادلات بازرگانی دو کشور در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این شاخص امسال تا حدودی افزایش یافته است.
  نخست وزیر روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای چینی خود نیز اظهار کرد که دو طرف برای تثبیت همکاری های اقتصادی و بازرگانی به توافق رسیدند.
  مدودیف گفت: روسیه و چین بتدریج به ۲۰۰ میلیارد دلار شاخص تعیین شده در روابط اقتصادی نزدیک می شوند و در پنج تا هفت سال آینده به آن دست می یابند.
  روسیه که با مجموعه تحریم های نسبتا سختگیرانه آمریکا و اتحادیه اروپا مرتبط با پرونده اوکراین مواجه است و همچنین چین که شاهد تهدیدها و تقابل های نظامی و اقتصادی از سوی واشنگتن می باشد، در صددند با همگرایی بیشتر، مواضع منطقه ای، بین المللی و همچنین همکاری های دفاعی خود را تقویت کنند.
  اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار