رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۹ | کد خبر : 54153
 • ناکارآمدی‌ها به روابط سیاسی اختصاص دارد/ شناسایی ۴۰۰ هزار هکتار مساحت بحرانی در قم

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سید مهدی صادقی در نشست صمیمی با جمعی از روسای دانشگاه‌های استان که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های فرهنگی و علمی استفاده گسترده‌تری در حوزه‌های تولید، صنعت و اقتصاد داشته باشیم، اظهار کرد: این نشست‌ها نباید به شیوه رسمی برگزار شود چرا که گفت‌و‌گوهای تخصصی می‌تواند نتایج مطلوب‌تری به دنبال داشته باشد.

  وی استفاده علم در عمل را از عوامل توسعه متوازن برشمرد و افزود: حضور شخصیت‌های دانشگاهی و فرهیختگان می‌تواند در رفع مشکلات استان، ارائه راهکارها و طرح‌های جدید و اجرایی کردن آنها تاثیرگذار باشد.

  استاندار قم با تاکید بر اینکه پروژه‌های علمی بسیاری در کشور اجرا شده است، تصریح کرد: عملکردهای پژوهشی گاهی اوقات شکل ظاهری گرفته به همین علت اکنون دستاوردهای کارشناسی شده در کتابخانه‌ها در حال خاک خوردن است زیرا اقدام جدی برای عملیاتی کردن این پژوهش‌ها با استفاده از ظرفیت افرادی که تخصص عملی دارند، انجام نشده است.

  وی با اشاره به اینکه مشکلات استان باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد، عنوان کرد: برخی از مشکلات جامعه معضل اجتماعی است که می‌تواند اقشار مختلف جامعه را مورد تاثیر قرار دهد.

  صادقی از بحران آب به عنوان یکی از تهدیدهای اصلی استان قم نام برد و گفت: تالاب دریاچه نمک ۲۶ درصد از جمعیت کشور را مورد تاثیر قرار می‌دهد و تهدید از سال‌های گذشته آغاز شده است در حالی که اگر ابتدا به این مشکل توجه می‌کردیم به این وضعیت نمی‌رسیدیم ولی اکنون به عنوان یک معضل ملی به این تهدید نگاه می‌شود و راهکارهای مشخصی برای رفع آن برنامه‌ریزی شده است.

  وی از وجود بیش از ۴۰۰ هزار هکتار مساحت بحرانی در استان قم یاد کرد و ادامه داد: این مناطق درحال تبدیل شدن به بیابان بوده به همین علت بیابان‌زدایی و حفظ حق‌آبه‌ها به صورت ویژه درحال پیگیری است تا بتوانیم تهدید کنونی را کنترل کنیم.

  صادقی با بیان اینکه مشکلات اجتماعی غیرقابل قبول هستند، تصریح کرد: مشکلات استان در مرکز شهر قم نیز وجود دارد و به محدوده خاصی محدود نمی‌شود به همین علت فرهنگ عمومی موضوعی جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  نماینده عالی دولت در استان قم خاطرنشان کرد: قم با ۳۰۰ هزار موتورسیکلت بیشترین جمعیت موتورسوار را در میان استان‌های مختلف کشور به خود اختصاص داده که این افراد ۶۵ درصد تلفات را رقم زده‌اند اما تاکنون نتوانسته‌ایم به راهکار مطلوبی برای رفع این مشکل برسیم بلکه فقط پیامدهای منفی را افزایش داده‌ایم.

  وی اظهار کرد: دانشگاهیان و فرهیختگان جامعه باید راهکارهای حل معضلات را شناسایی و برای اجرایی شدن این راهکارها مسؤولان را به سمت خود ترغیب کنند چرا که مباحث مختلف مسؤولان را درگیر کرده است.

  صادقی از بین بردن منافع ملی و نبود حاکمیت منسجم ملی بر ذهن، فکر و روش مردم را یکی از معضلات جدی جامعه دانست و اضافه کرد: درصد کمی از مسؤولان در رده‌های مختلف تفکر بخشی ندارند زیرا اگر نگرش بر روابط فردی و اجتماعی درست باشد می‌توانیم جامعه را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهیم.

  وی به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: فساد روند افزایشی دارد که این امر نشان از وجود تفکر و عملکرد اشتباه است؛ برخی از مدیران با نگاه‌های تنگ‌نظرانه به دیگران اجازه رشد نمی‌دهند و فقط برای حفظ و توسعه منابع خود تلاش می‌کنند در حالی که تربیت نیروی انسانی متخصص، حفظ جایگاه و شایسته‌سالاری لازمه پیشرفت است.

  استاندار قم با تاکید بر اینکه جامعه با مشکلات بسیاری مواجه شده است، عنوان کرد: مسؤولان به دنبال طرح این مشکلات در دانشگاه‌ها هستند تا مجموعه‌های علمی برای رفع آنها مشارکت کنند.

  وی در ادامه با بیان اینکه با نگاه به تفاوت میان گرایش‌ها افراد کارآمد بسیاری را از جامعه حذف کرده‌ایم، مطرح کرد: اکنون ناکارآمدی‌ها به خوبی قابل مشاهده است که بخشی از آنها به روابط سیاسی و منطقه‌ای اختصاص دارد؛ افراد ناکارآمدی که مورد تایید نیستند با روابط آمده‌اند به همین علت نه تنها اثر مثبت نداشته بلکه اثر تخریبی هم دارند.

  صادقی از تلاش مجموعه استانداری برای ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی استان قم یاد کرد و ادامه داد: اگر افتخار یا افتضاحی رقم زده شود به همه افراد تعلق دارد؛ در مورد تعادل‌سازی آب نگاه اختلافی میان عناصر تصمیم‌گیرنده وجود دارد که این اختلاف کشاورزان را دچار خسران می‌کند.

  وی حرکت به سمت تصمیم‌های منسجم را از اولویت‌های مورد نیاز جامعه دانست و گفت: گاهی مردم گرفتار تصمیم‌گیری نادرست مسؤولان می‌شوند به همین علت فرصت‌های بسیاری از بین رفته و هزینه‌های زیادی تحمیل می‌شود.

  صادقی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی طی سال‌های اخیر به صورت مستمر مورد تاکید قرار گرفته و برنامه عمیق، مدون، تخصصی و علمی به مسؤولان ابلاغ شده است، هر چند باید تمهیدات و بسترهای لازم برای اجرا شدن آن فراهم شود اما تحقق ارکان اقتصاد مقاومتی بدون فراگیری تحقق‌پذیر نیست.

  نماینده عالی دولت در استان قم بر تبیین درست برجام در میان اقشار مختلف جامعه توسط فرهیختگان تاکید کرد و گفت: موضع‌گیری سیاسی در سطح بین‌الملل نسبت به واقعیت‌ها متفاوت است.

  وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: دانشگاه‌ها مشکلات خود را در صورت ضرورت نداشتن رسانه‌ای نکنند چرا که برخی از مشکلات با انتقال به افکار عمومی نه فقط رفع نمی‌شود بلکه بیشتر هم می‌شود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار