• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۴ | کد خبر : 54156
 • انجام ممیزی سراسری پتروشیمی با مشارکت شرکت های خارجی

  «حمیدرضا عجمی» مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در حوادث متعدد پتروشیمی در ۶ ماهه نخست امسال، موضوع بدافزارها در تجهیزات نصب شده در مجتمع های پتروشیمی مطرح نبود و رئیس سازمان پدافند غیرعامل هم به صورت رسمی این مسئله را تأیید کرده که بدافزارها موجب بروز این حوادث نشده اند.

  عجمی در خصوص انجام ممیزی ها در مجتمع های پتروشیمی گفت: انجام ممیزی ها کاری نیست که بدواً بخواهد انجام شود، یک مقدار زمینه سازی و مقدمه سازی نیاز دارد؛ در سطح کشور در این سطح که بخواهد ممیزی در تمامی واحدهای پتروشیمی انجام گیرد، پتانسیل اینکار وجود ندارد.

  وی افزود: بعضی ها مدعی می شوند ما می توانیم ممیزی سراسری مجتمع های پتروشیمی را انجام دهیم، اما وقتی بر روی مسائل فنی دقیق می شویم، می بینیم که امکان فنی این کار را ندارند؛ برای همین است که برنامه ریزی شده تا اینکار به صورت مشارکتی با حضور شرکت های خارجی و داخلی صاحب صلاحیت انجام شود.

  مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه “امکان واگذاری ممیزی درون مجتمع ها به خود شرکت ها و دیگر شرکت های صاحب صلاحیت ایرانی وجود دارد”، گفت: با وجود آنکه ظرفیت ممیزی محدود درون مجتمع ها در داخل کشور وجود دارد، در خصوص ممیزی سراسری صنعت پتروشیمی که اخیراً وزیر نفت دستور آنرا به معاون خود در امور پتروشیمی ابلاغ کرده، اینطور نیست.

  وی ادامه داد: معاون وزیر نفت نیز به مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی این موضوع را ابلاغ کرده و ما داریم برنامه ریزی می کنیم و در تدوین برنامه ها در این زمینه جلو می رویم.

  عجمی تصریح کرد: تا چند وقت دیگر الگوی کلی را خدمت آقای وزیر ارائه می کنیم، تا وقتی تأیید کردند اجرای آن را آغاز می کنیم.

  این مقام مسئول در خصوص دلیل بروز حوادث متعدد در صنعت پتروشیمی ایران در ۶ ماهه نخست امسال گفت: بیشترین دلیل بروز این حوادث، خطای نیروی انسانی و عدم توجه به الزامات ایمنی و HSE و بحث های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بود.

  وی ادامه داد: اگر آمادگی قبلی در مجتمع های حادثه دیده وجود داشت و اگر نیروی انسانی واقعا آماده کار بودند، این حوادث نباید آنقدر گسترده می شد و می توان بروز این حوادق را به بی توجهی به فرهنگ عمومی کار مرتبط دانست.

  مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی خاطرنشان کرد: در ذهن ما هم سوال شده بود که چرا اینها این حوادث به دنبال هم اتفاق می افتد اما بعد از انجام بررسی ها متوجه شدیم، پشت هم اتفاق افتادن این حوادث، کاملا اتفاقی بود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار