رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵ | کد خبر : 54185
 • حدود سه هزار طرح صنعتی با پیشرفت ۶٠ درصد در هفت ماه نخست امسال راه اندازی شد/ ایجاد اشتغال برای ۴۵هزار نفر


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حسین ابویی مهریزی» امروز سه شنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، حجم سرمایه گذاری برای بهره برداری از این ۲هزار و ٩٨۶ پروژه را حدود ١۵٠ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این طرح ها، ۴۵ هزار شغل مستقیم ایجاد شده است.
  وی پیش از این درباره پراکندگی استقرار این پروژه ها به ایرنا گفته بود، در هر استان چند پروژه راه اندازی شده است و به این ترتیب، اشتغال زایی این پروژه ها شامل کل کشور می شود.
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، در برنامه های ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی، هفت طرح برای اجرا در وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۵ تعیین شده است. این طرح ها شامل طرح های «رونق تولید و تعیین تکلیف هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال کردن آنها»، «ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه مورد نیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار»، «ارتقای رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات»، «مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری»، «افزایش صادرات کالا و خدمات غیرنفتی به میزان ۱۰ میلیارد دلار در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴»، «تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد» و «تکمیل و راه اندازی ۳۳ طرح مهم و ملی» می شود.

  ** جزییات آخرین وضعیت راه اندازی ۳۶ طرح ملی
  معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره آخرین وضعیت اجرای پروژه «تکمیل و راه اندازی ۳۶ طرح مهم و ملی» گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، ١٢ طرح از ۳۶ طرح مهم و ملی راه اندازی شده است.
  ابویی مهریزی افزود: با تکمیل و راه اندازی این ۳۶ طرح مهم و ملی ۱۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری وارد مرحله بهره برداری می شود.
  وی پیش از این به ایرنا گفته بود، با توجه به اینکه این طرح ها در ۲۰ استان کشور مستقرند و کل کشور از آن بهره مند خواهد شد، با تکمیل و راه اندازی این طرح ها ۱۳ هزار و ۳۰۰ شغل مستقیم ایجاد می شود.
  معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره شاخص های انتخاب این طرح ها گفت: این ۳۶ طرح با توجه به نقشی که می توانند در کمک به صادرات غیرنفتی کشور، تامین مواد اولیه برای زنجیره تولید، ارتقای نسبی درون زایی و برونگرایی اقتصاد، کاهش نیاز به واردات و همچنین جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش داشته باشد، انتخاب شدند.
  ابویی مهریزی از بهره برداری سه پروژه فولادی تا مهر امسال خبر داده و گفته بود، با راه اندازی ۱۴ طرح فولادی موجود در پروژه تکمیل و راه اندازی ۳۶ طرح مهم و ملی، ۱۹٫۲ میلیون تن به ظرفیت زنجیره تولید فولاد – از کنسانتره تا گندله، آهن اسفنجی، شمش و نورد – اضافه می شود.
  به گفته ایوبی مهریزی، این طرح ها ۲۷ هزار تن ظرفیت جدید در زنجیره ارزش مس ایجاد می کند و ۴٫۵ میلیون تن به ظرفیت سیمان، ۱۵۰ هزار دستگاه به ظرفیت تولید لوازم خانگی، ۲٫۶ میلیون تن به ظرفیت تولید در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و همچنین ۱۶۵ هزار تن به ظرفیت صنایع سلولزی اضافه می کند.
  وی با بیان اینکه سه طرح از این طرح های مهم و ملی مربوط به صنعت خودرو و قطعات خودرو است، گفت: با راه اندازی این سه طرح، معادل ۱۸۴ هزار دستگاه به ظرفیت تولید خودروی کشور اضافه می شود.
  به گفته این مقام مسئول، این طرح ها سه هزار و ۵۰۰ تن به ظرفیت تولیدات دارویی، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه به ظرفیت تجهیزات صنعت برق، ۱۰۵ هزار تن به ظرفیت فرآوری صنایع غذایی، ۲۸ هزار تن به ظرفیت محصولات شیمیایی، ۴۰۰ هزار تن به ظرفیت کانی غیرفلزی (کک) و یک تن به ظرفیت تولید طلای کشور اضافه می کند.
  اقتصام**٩١٨٩** ۲۰۲۳** خبرنگار: اسماعیل داودی ** انتشاردهنده: لطیف نکوئی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار