رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴ | کد خبر : 54223
 • تریبون های عمومی و ایجاد دغدغه برای مردم – مسعود نوری*


  باب اینگونه مباحث انحرافی و درنهایت بی اخلاقی ها در دوره دولت پیشین در کشور باز شد همچون نمایش یک فیلم به قولی افشاگرانه برای تخریب مسئولان رده بالای کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی که حیرت افکار عمومی داخل و خارج را برانگیخت.
  اینگونه رفتارهای نامتعارف و غیر اخلاقی حاصلی جز ایجاد تنش میان نهادهای حاکمیتی و ناآرامی روحی و روانی در جامعه نداشت و مردم هرگز آن روزهای تلخ را فراموش نمی کنند و مشتاق تکرار آن نیستند .
  مردم با مشکلات متعددی در حوزه های مختلف بخصوص بحث های اقتصادی و معیشتی مواجه هستند و انتظار دارند دستگاههای حاکمیتی در نهایت آرامش و هماهنگی برای حل این مشکلات گام بردارند .
  یکی از موفقیت های برجسته و دلسوزانه دولت یازدهم در سه سال گذشته ایجاد فضای همدلی و همکاری با سایر قوا و نهادهای نظام بوده است و آثار آرامش بخش این رفتار حاکمیتی را مردم به خوبی حس می کنند .
  اما بار دیگر نشانه های نگران کننده ای از برخی تلاش ها برای کشاندن مباحث درون حاکمیتی به تریبون ها و به قول خودشان مچ گیری ها، شروع شده است .
  اگر رییس جمهوری در سه سال گذشته بارها و بارها سخن از حفظ حرمت قلم ها و رسانه ها گفته است، سخنی بنیادی و براساس اعتقاد راسخ دولت بوده و در عمل نیز حمایت و دفاع از اصحاب رسانه را نشان داده است .
  اما همین دولت که باید ناظر بر اجرای قانون اساسی در کشور باشد، مشاهده می کند که برخی فحش نامه ها که متاسفانه از منابع مالی عمومی ارتزاق می کنند هر روز کارشان سیاه نمایی است و در این مسیر هیچ اعتقادی به قانون و اخلاق نیز ندارند.
  دولت اگر حامی قلم های پاک و وفادار به آرمان های انقلاب، امام و آرای اکثریت مردم است در همین حال نمی تواند در برابر چنین قلم های آلوده ای سکوت اختیار کند و نسبت به نقض مکرر قانون، ارزش های دینی و اخلاق بی تفاوت باشد .
  در هیچ جایی از قوانین کشور نیز نیامده است که به اسم اصحاب رسانه می توان هر روز نشریه ای را منتشر کرد و از صدر تا ذیل آن به سیاه نمایی و تباه کردن امید و آرامش مردم پرداخت .
  در سه سال گذشته هر روز صبح مردم در کیوسک های مطبوعاتی شاهد عرضه برخی نشریات هستند که هر روز نگرانی، ناامیدی، بی اخلاقی و ضدیت با منتخبان اکثریت مردم را به افکار عمومی پمپاژ می کنند .
  که طی هشت سال حاکمیت دولت نهم و دهم با وجود همه مفاسد ، سوء مدیریت ها و ناملایمات سکوت کردند.
  از قضای روزگار این دست نشریات همان هایی هستند که هشت سال در برابر پایمال شدن حقوق کشور و مردم سکوت کرده بودند و حتی مطالب متعددی در دفاع از آن منتشر می ساختند و اینک که دولت یازدهم درصدد حل و فصل مسائل و مشکلات ناشی از بی تدبیری دولت گذشته است ، هر روز سم پاشی می کنند.
  شاید اگر در سه سال گذشته با رفتارهای غیر اخلاقی و غیرقانونی اینگونه به اصطلاح رسانه ها برخوردی مناسب شده بود، آنان اینگونه به خود اجازه نمی دادند که هر روز و بدون وقفه به منتخبان مردم در دولت و مجلس هتاکی کنند .
  بی تردید متولیان امر بجای مچ گیری از دولت باید با اینگونه سیاه نمایی ها برخورد کنند بهترین تدبیری که نهادهای حاکمیتی برای مردم می توانند داشته باشند این است که اختلافات خود را به پای سفره مردم نکشانند و آرامش موجود را که هر لحظه باید قدردان آن باشیم ، تباه نکنند .
  مراجعه به رهنمودهای حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در ۳۸ سال گذشته نشان می دهد که این عزیزان تا چه میزان بر وحدت و همدلی تاکید داشته اند و اگر مدعی پیروی از آنان هستیم باید در عمل در مسیر دیگری گام بر نداریم .
  *کارشناس خبری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار