رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷ | کد خبر : 54229
 • نگرانی از شیوع بالای اختلالات اسکلتی عضلانی

  دبیر علمی همایش فیزیوتراپی گفت: اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور به شدت رو به افزایش است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ فرشاد اخوتیان در نشست خبری همایش تخصصی فیزیوتراپی افزود: اختلالات اسکلتی عضلانی در تمامی جوامع شایع است به گونه ای که ۳۰ درصد نیروی کار جامعه به دلیل این اختلالات به هدر می رود.

  وی با اشاره به آمار کشور آمریکا که نشان می دهد در هر سال ۴۵ تا ۵۴ میلیارد دلار صرف درمان اختلالات اسکلتی عضلانی می شود، گفت: بیشترین نواحی که درگیر این اختلالات می شود، کمر و شانه است.

  اخوتیان با اعلام اینکه ۴۸ درصد شیوع اختلالات اسکلتی عضلانی مربوط به کمر است، افزود: ۱۳ درصد موارد شیوع این اختلالات مربوط به شانه است.

  دبیر علمی همایش تخصصی فیزیوتراپی در اختلالات اسکلتی عضلانی با اشاره به جمعیت سالمند ایران و سبک زندگی ماشینی مردم، گفت: استفاده زیاد از تکنولوژی های نوین، باعث شده وضع بدنی افراد ضعیف شود.

  اخوتیان افزود: پیشگیری از اختلالات اسکلتی نه تنها به نظام سلامت کمک می کند، بلکه می تواند هزینه های حمایتی بیمه ها را نیز پایین بیاورد.

  وی بر ضرورت تبیین جایگاه فیزیوتراپی در نظام سلامت کشور تأکید کرد و گفت: الکتروتراپی نقش بسیار مهمی در فیزیوتراپی دارد، اما دست های یک فیزیوتراپیست مهم تر از روش ها و تجهیزاتی است که بکار برده می شود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار