• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۸ | کد خبر : 54302
 • همکاری‌های اقتصادی عربستان و صهیونیست‌ها هشدار جدی برای مسلمانان

  همکاری‌های اقتصادی عربستان و صهیونیست‌ها هشدار جدی برای مسلمانان

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، احمد دستمالچیان در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال همکاری‌های اقتصادی بین عربستان و صهیونیست‌ها، افزود: همکاری صهیونیست‌ها و عربستان سعودی موضوع تازه‌ای نیست و سال‌هاست که آنها همکاری‌های سیاسی و امنیتی در پشت پرده دارند، گرچه اکنون این تعاملات آشکارتر شده است.

  وی با بیان اینکه عربستان سعودی به خاطر درماندگی و مشکلاتی که با آن روبروست دست دوستی به سوی اسرائیل دراز کرده و اسرائیل نیز از این موقعیت واماندگی عربستان برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند، ‌افزود: تاکنون کارشناسان امنیتی و سیاسی عربستان و صهیونیست‌ها جلسات متعددی با هم داشته‌اند.

  دستمالچیان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در تلاش است که از امتیازاتی که عربستان از آن برخوردار است استفاده کرده و در طرح‌های اقتصادی و مالی این کشور مشارکت کند، افزود: در واقع صهیونیست‌ها می‌خواهند با پول عربستان اقتصاد شکست خورده خود را ترمیم کنند.

  این کارشناس مسائل خاورمیانه ،همکاری های اقتصادی  عربستان و صهیونیست‌ها را یک هشدار جدی و خطرناک برای جهان اسلام دانست که باید ملت‌های مسلمان در برابر آن هوشیار و واکنش مناسب داشته باشند.

  دستمالچیان همچنین به موضوع برکناری وزیر اقتصاد عربستان بعد از ۲۰ سال و طرح ایجاد انقلاب اقتصادی در این کشور از سوی محمد بن سلمان اشاره کرد و گفت: این یک طرح بلندپروازانه و رویایی است که محمد بن سلمان دنبال می‌کند و در تلاش است که از طریق فروش مایملک عربستان در نقاط مختلف جهان، طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی را در این کشور اجرا کند.

  وی به رکود اقتصادی حاکم بر عربستان، کم شدن حقوق شاهزاده‌ها، کسری بودجه دولت این کشور اشاره کرد و گفت: عربستان به خاطر تأمین مالی تروریست‌های تکفیری و همچنین جنگ یمن از نظر مالی مشکلات زیادی پیدا کرده است و بعید است که بتواند طرح‌های بلندپروازانه خود را اجرا کند،در همین راستا ممکن است در یک اشتباه بزرگ عربستانی‌ها با صهیونیست‌ها هم‌پیمانی اقتصادی ایجاد کنند که قطعاً این موضوع با واکنش جهان اسلام مواجه خواهدشد و نشان می‌دهد که عربستان نمی‌داند که چگونه باید از باتلاقی که برای خود ایجاد کرده است ،بیرون بیاید.

  وی در پایان گفت: با توجه به این وضعیت ،آینده روشنی برای عربستان متصور نیستم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار