رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۶ | کد خبر : 54304
 • عبدی: عملکرد دولت روحانی قابل دفاع است/ ایران در مذاکرات به آمریکا اعتماد نکرد

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در نشست تحلیل انتخابات سال ۹۶، که در غرفه خبرگزاری تسنیم برگزار شد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اصلاح‌طلبان هنوز پشت روحانی  هستند و آیا مطالبات شما محقق شده است یا خیر، اظهار داشت: شما از تیم فوتبالتان الان چه مطالبه می‌کنید، حداکثر مطالبه شما از سرمربی این است که تیم را به جام جهانی ببرد.

  وی افزود: اگر سرمربی توانست تیم را در گروه بالا ببرد، همه وی را حلوا حلوا می‌کنند اما اگر سرمربی وعده داد که من شما را قهرمان جام‌جهانی می‌کنم باید در مورد قولی که می‌دهد تأمل کرد بنابر این بر روی قول افراد زیاد کاری نداشته باشید. شما خودتان ارزیابی کنید آیا می‌تواند قول را بالفعل کند یا خیر.

  عبدی با بیان اینکه برای شخص بنده همین که آقای روحانی توانست برجام را درست کند، کافی است، گفت:‌اینکه گفته شود ۱۰۰روزه مشکل فساد وبیکاری حل شود معتقدم بر عهده هیچ بنی‌بشری نیست البته آقای روحانی هم همچین وعده‌ای نداده است.

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خطاب به حضار تصریح کرد: شما در سال ۹۶ به شعارهایی که افراد می‌دهند توجهی نکنید بلکه ارزیابی کنید آیا این فرد با مجموعه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند این شعارها را عملی کند یا خیر.

  وی ادامه داد: من از ابتدا می‌دانستم آقایان نمی‌توانند مسئله حصر و انجمن صنفی را حل کنند چون اصلاً در چارچوب اختیار آنان نبود و دیگران باید حل کنند. 

  عبدی با بیان اینکه عملکرد روحانی قابل دفاع است، خاطر نشان کرد: مشکلات بسیار است و ما باید به این قضیه بگونه‌ای دیگر نگاه کنیم.

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر اینکه شما اگر شخصی به غیر از آقای روحانی رئیس‌جمهور بود اینگونه از وی دفاع نمی‌کردید، گفت: من اصلاً دفاع  نکردم من انتظارات خودم را گفتم بلکه معتقدم افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند مقداری بیش از ظرفیت خود حرف می‌زنند و وعده می‌دهند.

  عبدی به برجام اشاره و خاطر نشان کرد: در مورد برجام اصلاً اعتماد به آمریکا بی‌معنی است. در بین تفاهم بین کشورها شما باید بر مبنای قدرت و بی‌اعتمادی تفاهم کنید چرا که اگر بر اساس اعتماد تفاهم کرده‌اید باخته‌اید.

  وی ادامه داد: اگر این دولت بر اساس اعتماد رفتار کرده  کارشان ۱۰۰ درصد غلط است اما من به شما می‌گویم که تیم مذاکره‌کننده ما بر اساس اعتماد با طرف مقابل به گفت‌وگو نپرداخته است. 

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: رهبری اگر مخالف برجام بود که باید جلویش را می‌گرفت بنابر این اگر در عین و قبل از مذاکرات تذکراتی دادند بر رفتار گفت‌وگو کنندگان تأثیر داشت و اثربخش بود.

  عبدی خاطر نشان کرد: شما فرض کنید اصلاً برجام نبود آن موقع می‌دید که اوضاع چگونه است ما نمی‌گوییم برجام چیز خوبی است بلکه می‌گوییم برجام بهترین انتخاب بود. 

  وی در مورد چینش کابینه دولت یازدهم نیز گفت: واقعیت این است که در مورد انتخاب کابینه دور اول مجلس متفاوت بود چرا که کابینه محصول دو نظر است یک نظر متعلق به رئیس‌جمهور و دیگری متعلق به مجلس شورای اسلامی است اگر روحانی یک نظر داشت ۸۰ درصد کابینه را تغییر می‌داد و نیروهای جوان‌تر وارد کابینه می‌شدند اما همه می‌دانیم که نیروی جوان به این راحتی در مجلس رأی نمی‌آورد چرا که رئیس‌جمهور باید به گونه‌ای عمل کند که از مجلس رأی بیاورد.

  این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این پرسش که برجام صورت گرفت تا تحریم‌ها بشکند اما ما شاهد این اتفاق نبودیم،‌ گفت: بخش اصلی اهداف برجام انجام شده چرا که اگر اینگونه نبود شما نمی‌توانستید دست‌بیل هم از چین وارد کنید شما با زور می‌توانید یک میلیون بشکه نفت را صادر کنید که این نصف بودجه دولت هم نبود.

  عبدی ادامه داد: من در پاسخ به اینکه برجام بد و خیانت است می‌گویم پس رهبری این وسط چه کاره است، مقام معظم رهبری به احمدی‌نژاد حتی اجازه نزدیک شدن به این قضیه را هم ندادند. همه می‌دانیم که تحریم‌ها یک روزه وضع می‌شود اما یک روزه رفع نخواهد شد و مصداق این نیز استمرار تحریم‌های عراق است.

  وی تأکید کرد: بعد از جنگ جهانی دوم تنها کشوری که توانست از ذیل بند ۷ سازمان ملل خارج شود ما بودیم بنابر این، این را کم اهمیت جلوه ندهیم. 

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: البته برجام نیز در کشور گل و بلبل ایجاد نمی‌کرد و آقای روحانی به دلیل برخی فشارها گفت که برجام گل و بلبل ایجاد می‌کند. 

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار