• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۴ | کد خبر : 54344
 • جیل استاین: به نظام دو حزبی شکست خورده رای ندهید/رای خود را دور نریزید


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای تحلیلی خبری روسی «راشاتودی» ، جیل استاین (Jill Stein) که پزشک و فعال اجتماعی است و به عنوان نامزدی از «حزب سبز» (Green Party) برای ورود به کاخ سفید رقابت می کند، در این مصاحبه که ساعاتی بعد از آغاز رای گیری در این کشور انجام شد، نظام سیاسی دوحزبی ایالات متحده را «شکست خورده» توصیف کرد و گفت: «من واقعا از مردم می خواهم که با رای دادن به این نظام دو حزبی شکست خورده رای خود را دور نریزند. نظامی که مردم آمریکا را قربانی می کند. اکنون زمان آن رسیده که ما آرای خود را روی جنبشی سرمایه گذاری کنیم که به سوی یک تغییر واقعی حرکت می کند».
  وی همچنین تاکید کرد: «من عمیقا اعتقاد دارم که اکثر مردم آمریکا هم با من موافق اند که هیچ یک از این دو نامزد آینده درخشانی را برای آمریکا رقم نخواهند زد. عمده حامیان من افراد مستقل، مهاجران و رنگین پوستان هستند و در محل های سکونت این افراد ما قوی تر از همه جا ظاهر خواهیم شد. در واقع، عمدتا این مناطق در نظرسنجی ها مورد توجه قرار نمی گیرند».
  وی درباره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نیز گفت: «ترامپ غیرقابل پیش بینی و یک طبل توخالی است ولی ما نباید دلمان را خوش کنیم که اگر هیلاری کلینتون وارد کاخ سفید شود همه چیز امن و امان خواهد بود.کلینتون بر طبل جنگ می کوبد».
  استاین در این باره به جنگ های عراق و لیبی اشاره کرد و افزود:
  «هیلاری سابقه معلومی از جنگ های شکست خورده فاجعه آمیز دارد. سیاست اعلامی او درباره سوریه ایجاد منطقه پرواز ممنوع است که به معنای اعلام جنگ به روسیه است؛ آن هم در زمانی که ما دو هزار سلاح هسته ای داریم که آماده شلیک هستند و اگر هیلاری جنگ را در سوریه کلید بزند، در یک چشم برهم زدن جنگ هسته ای به راه خواهد افتاد».
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، استاین یکی از چهار نامزدی است که خارج از احزاب جمهوریخواه و دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد هستند. وی در کنار «گری جانسون» (فرماندار سابق نیومکزیکو) از حزب «آزادی خواه» ، «دَرل کسل» (نامزد حزب قانون اساسی) و «ایوان مک مالین» (مستقل) شانس خود را برای ورود به کاخ سفید آزمایش می کنند.
  جانسون و استاین در سال ۲۰۱۲ نیز حضور داشتند و جانسون که در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان رقابت را به «میت رامنی» واگذار کرده بود، از طرف حزب آزادی خواه کاندیدای انتخابات شد و توانست یک میلیون و ۲۵۰ هزار رای (یک درصد آرا) را کسب کند. پس از وی جیل استاین از حزب سبز با کسب ۴۶۹ هزار رای، قرار گرفت. از لحاظ پایگاه رای دهنده، حزب آزادی خواه متمایل به جمهوری خواهان و حزب سبز متمایل به دموکرات ها هستند.
  در طول دوره های مختلف انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، همیشه کاندیداهای دیگری هم به جز کاندیدای دموکرات و جمهوری خواه حضور داشته اند. از احزاب مهمی که در چندین دوره انتخابات اخیر ریاست جمهوری، کاندیدا معرفی کرده اند می توان به حزب آزادی خواه، سبز، اصلاح، قانون اساسی و عدالت اشاره کرد. در بعضی از دوره ها این کاندیداهای احزاب سوم توانسته اند در انتخابات تاثیرگذار باشند.
  با توجه به این که کلینتون و ترامپ از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند و در دورن حزب خود با مخالفانی روبرو هستند، در این دوره اقبال به کاندیداهای حزب سوم می تواند افزایش پیدا کند. در نظرسنجی های صورت گرفته در انتخابات، جانسون به طور میانگین دارای ۴ تا ۶ درصد آرا و استاین دارای ۱ تا ۳ درصد آرا است.
  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از انتخابات سراسری ، چندگانه و همزمان این کشور است که علاوه بر تعیین رئیس جمهوری آتی این کشور ، هر ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان نیز مشخص می شوند. در همین انتخابات، تکلیف فرمانداران ۱۲ ایالت ، ۳۴ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا ، ۱۷ شهردار شهرهای بزرگ این کشور مشخص می شود و ساکنان ۴۳ ایالت آمریکا نمایندگان و سناتورهای مجالس ایالتی را نیز انتخاب خواهند کرد.
  رای گیری در آمریکا به صورت ماشینی برگزار می شود، نتایج اولیه انتخابات را معمولا کمتر از یک ساعت پس از پایان رای گیری، به صورت تدریجی، اعلام می کنند. پیش بینی می شود که از ساعات پایانی رای گیری تا ۲۴ ساعت بعد به تدریج نتایج بیشتر حوزه ها مشخص شده و مستاجر جدید کاخ سفید تعیین شود.
  اعضای مجمع گزینندگان یا گزینشگران، در تاریخ ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) در ایالت هایشان دیدار می کنند و به نمایندگی از رای دهندگان، رای خود را به صورت نمادین به فرد برنده در آن ایالت می دهند. در اقدام نمادین دیگری نیز، اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در ششم ژانویه (۱۷ دی) جلسه مشترکی برگزار و آرای گزینشگران را شمارش می کنند. سپس رئیس سنا نتیجه شمارش را به صورت رسمی اعلام می کند.
  مراسم سوگند ریاست جمهوری همزمان با پایان یافتن دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ژانویه (عصر ۱ بهمن) با حضور رئیس دیوان عالی برگزار خواهد شد.
  اول بهمن ماه، مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید برگزار می شود و از ظهر آن روز زمام امور را در دست می گیرد.
  بنا به آمار و گزارش های رسمی، هزینه کمپین های انتخاباتی آمریکا از سال ۲۰۰۸ (کارزار انتخاباتی باراک اوباما و جان مک کین) به شکل سرسام آوری افزایش یافته و طی هشت سال اخیر سه برابر شده است.
  شبک**۹۳۳۰ **۱۳۹۲
  مترجم: آذین صحابی**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار