• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴ | کد خبر : 54396
 • واکنش چهره‌های ایرانی به پیروزی ترامپ

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،  پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، واکنش های زیادی را در سراسر جهان برانگیخته است. چهره های ایرانی نیز در این خصوص به اظهار نظرهای متفاوتی پرداختند که پیش روی شماست:


     ابحطی: پیروزی ترامپ به نفع ماست  محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز: در این چند روز چند بار نوشتم ترامپ بهتر است. ترامپ که بیاید، در چارچوب حقوقی جهان باید زندگی کند . نه توافق هسته ای را پاره می کند ونه جنگی راه می اندازد. مردم امریکا آقایی بر کشور خودشان را بر آقایی بر دنیا ترجیح دادند. بیزینس من هیچوقت خطرناک نیست. من که قبلا هم گفتم به نفع ما و خاورمیانه و جهان است که ترامپ رییس جمهور است.

   


   


  محمدی: برای ایران دشمنی آمده و دشمنی رفته  مهدی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی: پیروزی تقریبا قطعی دونالد ترامپ در انتخابات امریکا پایان آمریکای گردنکش و مداخله جو و اعتراف امریکا به ضعف، تباهی و فروپاشی داخلی است. این بحران واشینگتن است در مقابل کوچه پس کوچه های کارگرنشین و درمانده میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا. مردم شاید لزوما به ترامپ رای نداده باشند، آنها در واقع به “الیت واشینگتنی ها” نه گفته اند.

  برای ایران دشمنی آمده و دشمنی رفته. آنکه رفت دشمنی با برنامه و حاذق بود، این که آمده هالویی است حالا باید فوت و فن دشمنی را یاد بگیرد؛ و خواهد گرفت.


     ایمانی: ترامپ مانند تب پس از_عفونت، شدت بیماری ملت_دولت آمریکا را بیرون ریخت  محمد ایمانی تحلیلگر اصولگرا: پیروزی ترامپ مشهور به #دیوانه بر کلینتون معروف به #دروغگو ، قبل از هر چیز به مفهوم  #سرگشتگی در کلیت اجتماعی و حاکمیتی آمریکاست. در اتفاقی نادر حتی جمهوریخواهان نیز کنار نامزد دموکرات ایستادند اما  اکثریت مردم به نامزدی رای دادند که با وجود سرمایه دار و فاسد الاخلاق بودن ، ژست #اعتراض و اپوزیسیون نسبت به سیر قهقرایی سیاست و حکومت و مدیریت اقتصادی گرفته بود. ترامپ البته نهایتا ظرف یکی دو ماه از سوی هیئت حاکمه واقعی #مدیریت و سر به راه می شود . اما آمریکا با ۲۰ هزار میلیارد دلار #بدهی و ۴۸ میلیون فقیر و #گرسنه_مطلق و طیفی از شکست ها در سیاست خارجی ، روزگار دشواری را سپری می کند. مردم آن از دروغ ، خسته و سرخورده اند . و حاکمیت آن بعد از تطوری  ۲۵۰ ساله ، به #قهقرای_ترامپ فاسد الاخلاق و مشهور  به دیوانگی رسیده است. ته خط #لیبرال_دموکراسی اینجاست. آمریکا باید منتظر روزهای تلخ باشد ، تلخ تر از فروپاشی ساختمان ها در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۰ . این بار نوبت #فروپاشی_ساختار اجتماعی و سیاسی است … ترامپ هر قدر متعفن به نظر برسد ، مانند #تب_پس_از_عفونت ، شدت بیماری #ملت_دولت آمریکا را بیرون ریخته است


     داوری: امروزتان قابل پیش بینی بود!  عبدالرضا داوری، فعال سیاسی با گذاشتن عکس حسن روحانی در کانال خود نوشت: روزی که بنا کردید تا “مسائل داخلی” را با “اهرم سیاست خارجی” حل کنید و “سرنوشت ایران” را در دست “رییس جمهور امریکا” قرار دهید، امروزتان قابل پیش بینی بود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار