• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲ | کد خبر : 54445
 • کدخدایی: حاضریم تمام مذاکرات شورای نگهبان را منتشر کنیم


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، عباسعلی کدخدایی روز چهارشنبه در نشست خبری در محل نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که در صورت تصویب استفساریه انتخابات، آیا امکان ورود افرادی همچون مینو خالقی به مجلس وجود دارد ، گفت: بنده نسبت به افراد اظهارنظر نمی‌کنم ولی به طور کلی قوانین عطف به ماسبق نمی‌شوند، مگر آنکه در خود قانون پیش‌بینی شده باشد و در رابطه با این استفساریه نیز قطعاً ناظر به آینده خواهد بود.
  خبرنگاری از کدخدایی پرسید که دبیر شورای نگهبان اظهار نظرهایی مبنی بر نظارت مستمر این شورا بر صلاحیت نمایندگان در طول دوره چهار ساله نمایندگی دارد که کدخدایی بیان کرد : آیت‌الله جنتی چیزی به عنوان نظارت مستمر شورای نگهبان نگفته بود و تنها عبارت نظارت مستمر را بیان کرده است.
  وی افزود: در سیاست‌های کلی انتخابات نیز همین مسئله مورد توجه قرار گرفته و باید توسط قانونگذار، مرجع این نظارت تعیین شود.
  کدخدایی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که شورای نگهبان نسبت به مقوله فتنه و انحراف در بررسی صلاحیت نامزدها چگونه عمل خواهد کرد گفت: این مسائل به راحتی فراموش نمی‌شود و در عملکرد شورای نگهبان به عنوان یک معیار مد نظر خواهد بود؛ شورای نگهبان تاکنون در این زمینه تحت فشار نبوده و بعد از این هم نخواهد بود.
  کدخدایی در مورد میزان استقبال از فراخوان شورای نگهبان برای تعریف اصطلاح رجل سیاسی ـ مذهبی و مدیر و مدبر درخصوص شرایط نامزدهای ریاست جمهوری از سوی گروه های پژوهشگر و نخبه اظهار داشت: در این راستا استقبال خوبی از این فراخوان صورت گرفته و هر روز گزارش‌های آن برای ما می‌آید و بعد از این هم منتظر دریافت نظرات مردم عزیز و صاحبنظران حوزه و دانشگاه هستیم.
  کدخدایی تاکید کرد: پس از دریافت و تجمیع این نظرات و جمع‌بندی آنها در مرکز تحقیقات شورای نگهبان، شورای نگهبان نسبت به تعریف مجدد این اصطلاح اقدام و اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
  خبرنگاری از کدخدایی در مورد حضور وزیر سابق اطلاعات در جلسه این شورا و تغییر در بررسی صلاحیت هاشمی‌رفسنجانی در سال ۹۲ پرسید و گفت آیا حاضرید ویدئوی آن جلسه را منتشر کنید، که کدخدایی پاسخ داد: اگر قانون اجازه دهد ما حاضریم تمام مذاکرات شورا را منتشر کنیم نه فقط آن مورد خاص، البته اگر به حرمت کسی برنخورد.
  سیام**۹۱۲۱ *۱۴۴۹*خبرنگار: سمیه لاری*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار