رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۷ | کد خبر : 54448
 • ساختمان‌های دولتی و بیمارستان‌ها در اولویت ایمن‌سازی در برابر زلزله هستند

  استانها/ زلزله

  معاون اداره کل پیش‌بینی و هشدار سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ساختمان‌های دولتی و بیمارستان‌ها مراکز حیاتی هستند که باید در اولویت ایمن‌سازی در مقابل زلزله قرار گیرند.

  گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- صالح ملک‌پور ۱۹ آبان‌ماه در سفر به شهرکرد در کارگاه آموزشی مدیریت بحران با اشاره به اینکه کره زمین روی ۱۲ صفحه قرار دارد، اظهار کرد: جابه‌جایی قاره‌ها یکی از دلایل بروز زلزله است.

  وی با بیان اینکه ایران یکی از سه کشوری است تمام مساحت آن تحت خطر زلزله است، تصریح کرد: قرارگیری در نوار کوه‌زایی آلپ-هیمالیا، فشار صفحه عربستان و فشار دریای خزر از شمال، مهم‌ترین علل وقوع زلزله در کشور هستند.

  ملک‌پور گفت: نیروهای درونی شدید زمین، آتش‌سوزی‌های ناشی از زلزله، تغییر در خواص فیزیکی خاک و سونامی از دلایل تشدیدکننده خطرات زلزله هستند.

  معاون اداره کل پیش‌بینی و هشدار خاطرنشان کرد: ساختمان‌های دولتی و بیمارستان‌ها مراکز حیاتی هستند که باید در اولویت ایمن‌سازی در مقابل زلزله قرار گیرند.

  وی افزود: ساخت و سازهای در حریم گسل و ساخت و ساز در شرایط ناهموار از جمله علل افزایش تخریب ساختمان‌ها در هنگام زلزله هستند.

  ملک‌پور اظهار کرد: «بزرگا» میزان انرژی آزادشده در عمق زمین است و با شدت که از بررسی خرابی‌های پس از زلزله مشخص می‌شود، متفاوت است.

  معاون اداره کل پیش‌بینی و هشدار تصریح کرد: در زلزله‌هایی با بزرگای شش و تا هفت، تغییر قدرت تخریب ۳۱ برابری وجود دارد.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار