رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰ | کد خبر : 54453
 • عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی: از گسترش همه جانبه مناسبات با ایران حمایت می کنیم

  عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی: از گسترش همه جانبه مناسبات با ایران حمایت می کنیم

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ‘ملادن ایوانیچ’ در ملاقات با ‘محمود حیدری’ با اشاره به اهمیت سفر هیات عالی رتبه بوسنیایی به تهران و اصفهان و حضور نماینده ویژه ایشان در ترکیب این هیات، این سفر را نشانه ای از روابط دوستانه دو کشور برشمرد.

  عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در ادامه این نشست افزود: ایران کشوری برخوردار از فرهنگ و تاریخی غنی است و اشتراکات زیادی میان فرهنگ دو کشور وجود دارد از این رو باید مناسبات در همه سطوح و خصوصا روابط اقتصادی، تجاری و گردشگری ارتقا یابد.

  وی گفت که تروریسم، افراطی گری و خشونت یک خطر جدی برای جهان امروز است و باید همه برای برخورد با آن مشارکت کنند.

  ایوانیچ با اشاره به ملاقات هیات بوسنیایی با مقام معظم رهبری در تهران به خاطرات خود از سفر ایشان به سارایوو در اسفند ماه ۱۳۶۷ پرداخت و گفت: در آن زمان در دوران فدرالیته یوگسلاوی یکی از اعضای شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین بودم و استقبال و همراهی ایشان را نیز بر عهده داشتم و خاطره خوبی از آن سفر در ذهن دارم. البته در دورانی که وزیر خارجه بودم نیز دو نوبت به ایران سفر داشتم و این خاطرات بسیار خوب از این سفر ها را همیشه به یاد دارم.

  سفیر کشورمان در سارایوو نیز در این دیدار گفت: روابط دو کشور همواره دوستانه بوده و جمهوری اسلامی ایران از ابتدای استقلال بوسنی و هرزگوین با احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در کنار مردم و دولت این کشور بوده و از یکپارچگی و وحدت آن حمایت کرده است.

  محمود حیدری افزود: با توجه به ظرفیت های دو طرف در زمینه های اقتصادی و با توجه به لغو تحریم های ظالمانه انتظار داریم که روند توسعه مناسبات تجاری دو کشور سرعت بیشتری پیدا کند.

  سفیر ایران همچنین در این ملاقات ضمن اشاره به سفر رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین و متعاقب آن شهردار سارایوو به تهران، آمادگی کشورمان را برای گسترش روابط فی مابین در زمینه های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی اعلام کرد و افزود: تقویت ارتباطات با همه اقوام بوسنیایی اعم از بوشنیاک ها، صرب ها و کروات ها از اهداف سفارت جمهوری اسلامی ایران است.

  در جمهوری بوسنی و هرزگوین ریاست جمهوری بصورت شورایی مرکب از سه عضو از نمایندگان اقوام مسلمان، صرب و کروات به مدت چهارسال اداره می شود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار