رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۷ | کد خبر : 54459
 • چهره های فرهنگی درباره پروفسور ساروخانی چه گفتند؟


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، صالحی امیری در این مراسم از ساروخانی به عنوان یک سرمایه یاد کرد که نیم قرن در مسیر خدمت به جامعه قدم برداشته است.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امثال دکتر ساروخانی چراغ پر فروغ هدایت جامعه هستند که مسیر کشور را به سوی قله های پیشرفت هدایت می کنند.

  ** بوسه بر دست استاد
  استاد ارتباطات و از شاگردان و همکاران پروفسور ساروخانی نیز در این مراسم گفت: وی هرگز در کلاس ها کم فروشی نمی کرد بلکه همواره سر وقت حاضر شده و مطالب نو و تازه را ارائه می کرد.
  محمد سلطانی فر، به روز بودن را از دیگر ویژگی های ساروخانی عنوان و اضافه کرد: وی همواره به دانشجویان و همکاران توصیه می کرد به دنبال پست و مقام های دیگر بجز خدمت در دانشگاه نباشند و حداکثر به رییس گروهی اکتفا کنند.
  وی ادامه داد: سال ۴۷ استاد ساروخانی درباره کودک و خانواده مطالبی را بیان کردند که امروز پس از گذشت سالهای زیاد، دانشمندان بر آن صحه می گذارند.
  سلطانی فر گفت: امروزه ثایت شده ۶۰ تا ۷۰ درصد ساختار ذهنی کودک در سنین ۲تا ۷ سال شکل می گیرد، موضوعی که پروفسور ساروخانی خیلی پیشتر به آن می پرداختند.
  این استاد ارتباطات به یکی از جملات پروفسور ساروخانی اشار کرد و به نقل از وی گفت: خانواده ایرانی همان جامعه ایرانی است، از این رو اگر بخواهیم جامعه ایرانی را بشناسیم باید خانواده ایرانی را شناخت.
  سلطانی فر لوح تقدیری را از طرف دکتر عباس پور طهرانی رییس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به پروفسور ساروخانی تقدیم کرد و بر دستان استاد خود بوسه زد.

  ** جایزه ای به نام ساروخانی شکل بگیرد
  دبیر ستاد چهره های ماندگار نیز گفت: تجلیل از بزرگان و چهره های ماندگار نیاز اجتماعی است، از این رو باید در سیاستگذاری ها، تجلیل از دانشمندان و فرهیختگان مورد توجه واقع شود.
  محمود اسعدی پیشنهاد کرد جایزه ای به نام ساروخانی شکل گیرد.

  ** شاگرد پروری پروفسور ساروخانی مشهود است
  معاون پژوهش برنامه ریزی و نظارت صدا و سیما نیز گفت: تکریم از یک عالم دانشمند حکم شرعی است، ساروخانی استاد حوزه علوم اجتماعی و در حوزه دانش بسیار برجسته است.
  حسین رضی افزود: شاگردپروری وی بارز و مشهود و نوع برخورد با دانشجو در حضور دانشجویان دیگر درس آموز است. وی در راه اندازی رشته و دانشگاه فرهنگ و ارتباطات نقس اساسی دارد و امروز شاهدیم در بیشتر دانشگاه های کشور این رشته به عنوان یک رشته به روز تدریس می شود.
  سید محمود کاظمی دینان رییس انجمن روابط عمومی نیز بی تکلفی، دوری از تکبر، گشاده رویی و نظم و وقت شناسی پروفسور ساروخانی را از ویژگی های بارز وی برشمرد.

  ** ادای دین به این استاد برجسته کار ساده ای نیست
  حجت الاسلام سید محمود دعایی نیز به فروتنی و پرکاری پروفسور ساروخانی اشاره کرد و گفت: ادای دین به این استاد برجسته کار ساده ای نیست.

  ** جامعه شناسی که خود را محدود به این حوزه نکرد
  ریس انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات نیز گفت: دانشجوی ساروخانی در سالهای پس از انقلاب در دانشگاه شهید بهشتی بودم، وی جامعه شناسی است که خود را محدود به این رشته نکرد بلکه به حوزه های دیگر از جمله طراحی جامعه شناسی ارتباطات ورود کرد.
  هادی خانیکی به شخصیت علمی پروفسور ساروخانی اشاره و اضافه کرد: انگیزه و تعهد علمی از نکات بارز وی است و به مفهوم واقعی کلمه او یک معلم است در دوره ای که با زوال و افول اخلاق روبرو هستیم ضروریست قدر این استاد با اخلاق را بدانیم.

  ** پروفسور ساروخانی گام های موثری برای رشد و توسعه برداشت
  همچنین رییس انجمن جامعه شناسی گفت: از ۲۰ سال گذشته با پروفسور ساروخانی آشنا هستم، وی نیم قرن در این حوزه با تمام موانع و محدودیت تلاش کرد و گام های موثری برای رشد و توسعه برداشت .
  سید حسین سراج زاده اظهار کرد: پروفسور ساروخانی از بنیانگذاران و پیشکسوتان جامعه شناسی و علوم نزدیک به جامعه شناسی در ایران است که اخلاق حرفه ای، ادب ،آرامش و آراستگی ظاهری او مورد توجه همه دانشجویان وی قرار گرفته است.
  فراهنگ ** ۱۸۸۰ ** ۱۰۷۱ ** خبرنگار: پروین اروجی ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار